czwartek, 15 lutego 2024

Summer Dying Loud 2024: Z miłości do metalowego ekstremum

Co prawda święto miłości już za nami, ale to wcale nie znaczy, że nie warto swoich uczuć okazywać przez cały rok! To jedno z tych ogłoszeń, dla których serca fanów metalowych ekstremów zabiją mocniej. W mediach społecznościowych pojawiły się właśnie wieści, że do składu piętnastej edycji festiwalu Summer Dying Loud dołączają Chapel Of Disease, Koldbrann, Masacre i Asteriae! To jak, jedziecie?

 


 

"Najpierw zakładasz zespół death metalowy, a nazwę kompilujesz z połączenia kawałków Morbid Angel "Chapel of Ghouls" and "Angel of Disease". Następnie z płyty na płytę ewoluujesz poszukując własnego stylu dochodząc do skraju metalu i ocierając się progresywnego dark rocka. Kochamy takie podejście, tak samo jak z miejsca zakochaliśmy się w najnowszym, bo wydanym dosłownie kilka dni temu, albumie Echoes Of Light! To będzie niepowtarzalne, magiczne doświadczenie na żywo. " - zapewniają organizatorzy i warto im zaufać. Chapel Of Disease na pewno dadzą niezapomniany koncert! 

 


 

Są takie chwile, w których wszystko czego potrzebujesz to po prostu klasyczny, black metalowy konkret. Bez oglądania się na trendy, modę i konwenanse. Na pewno sięgasz wtedy po klasyki od Gorgoroth czy Mayhem, ale czasem warto posłuchać ich bezpośrednich następców, takich jak Koldbrann. Tu wszystko się zgadza - zarówno studyjnie, jak i na żywo, o czym przekonacie się we wrześniu! 


 

 

"O ile często nadużywane jest określenie legendarny, tak w przypadku MASACRE po prostu nie wypada pisać inaczej. Powstała w 1988 r. grupa z powodzeniem podbijała światowy underground swoimi taśmami demo „Colombia… imperio del terror” (1989) oraz „Cáncer de nuestros días” (1990). Swoją pozycję ugruntowała wydaną w 1991 roku w kultowej Osmose Productions płytą „Requiem”. Była to druga pozycja w rodzącym się dopiero katalogu wytwórni (zaraz po „Worship Him” SAMAEL!).Jest to tak kultowy zespół, że każdy obecny na koncercie będzie mógł sobie przybić aż 2 pieczątki w legitymacji metala." - po takiej zapowiedzi nie pozostaje nic innego, jak zdobyć te odznaki, prawda? 

  "Asteriæ to 5 osobowy skład grający post-metal/post-hc. Łączą ze sobą wściekłe blasty z gitarowymi przestrzeniami, przesterowany bas z krzykiem, gruz z topniejącym śniegiem. Powstali w Poznaniu w 2019 roku, w lutym 2023 światło dzienne ujrzał ich debiutancki album "Gasnąc". Czy to wystarczy, byście wpadli na ich występ? Nie wahajcie się, warto! 

 Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 roku.

Karnety niezmiennie dostępne w serwisie https://www.ebilet.pl/summerdyingloud