wtorek, 20 lutego 2024

Nowy album While She Sleeps za nieco ponad miesiąc!

Jeden z najbardziej cenionych brytyjskich zespołów metalowych, While She Sleeps już za miesiąc podzieli się nowym albumem. Za sprawą "Self Hell" artyści planują wkroczyć na nową muzyczną ścieżkę i postawić na jakość, a zarazem nieprzewidywalność.
To będzie zaskakująca płyta, na co nieśmiało wskazują już opublikowane single. Rozpoczynający się słowami filozofa i duchowego przywódcy Jiddu Krishnamurtiego, "TO THE FLOWERS" to poszukiwanie spójności w chaosie.

Gitarzysta Sean Long opowiada o tej kompozycji następująco: "Ten utwór wiele dla nas znaczy. Tak jak uwielbiamy potężne załamanie brzmienia i ciężki riff, tak wiele naszej pasji leży w emocjonalnych utworach muzycznych. Ta piosenka wielokrotnie doprowadziła nas wszystkich do łez, ponieważ dotyka czegoś, co jest nam bardzo drogie. Bólu, który wszyscy znamy i który odczuwamy głęboko w środku. 

Kwintesencją istnienia While She Sleeps jest wyrażenie naszego osobistego bólu - opowiadamy o sprawach trudnych, ale koniecznych. Roboczy tytuł piosenki płyty brzmiał "radiohead" i to powinno pomóc w zrozumieniu emocji, jakie towarzyszyły nam podczas jej pisania”.  

Wokalista Loz Taylor dodaje: „TO THE FLOWRS" jest emocjonalne, tragiczne i prawdziwe. Naszym zamiarem było nakręcenie krótkiego filmu, który podkreśla prawdziwe emocje związane z relacjami, żalem, miłością, śmiercią i bólem. Został nakręcony przez członków zespołu While She Sleeps. To był ogromny projekt, którego musieliśmy się podjąć, a w reżyserię tego dzieła włożyliśmy całą naszą kreatywną energię. Niesamowicie pracowało nam się nad tym projektem”. "SELF HELL" ukaże się 29 marca 2024 r nakładem wytwórni Spinefarm. Na nowym albumie zespół czerpie inspiracje od tak zróżnicowanych artystów, jak Aphex Twin, Gorillaz, Bicep, The Prodigy i Kendrick Lamar.

"Tytuł albumu określa sposób, w jaki postrzegamy siebie i świat. Są tu nasze subiektywne doświadczenia - wszyscy cierpimy na swój sposób i to doświadczenie nas łączy, choć każdego z nas inspiruje coś innego. Nie osądzaj innych zbyt szybko, nie demonizuj - nadejdzie twój czas na odkupienie lub potępienie." - mówią muzycy. 

Album został wyprodukowany przez ich wieloletniego współpracownika Carla Bowna i gitarzystę zespołu, Seana Longa. While She Sleeps - w składzie Lawrence 'Loz' Taylor (wokal), Mat Welsh (gitara), Aaran Mckenzie (bas) i Adam Savage (perkusja) - zarejestrowali nowy materiał podczas sesji w Metropolis Studios w Londynie, Treehouse Studio w Chesterfield i własnym Six Audio w Sheffield.

While She Sleeps przyjadą do Polski w lipcu w towarzystwie grupy Erra. Zagrają 1 lipca w Poznaniu w Tamie i dzień później w Gdyni w klubie Podwórko Art. Na koncerty zaprasza Winiary Bookings! Bilety na www.winiarybookings.pl