czwartek, 22 lutego 2024

Nadchodzi nowa EPka grupy Hydra

Po dwóch latach od premiery swojego ostatniego albumu, pleszewska Hydra powraca z premierowym materiałem zatytułowanym “Into The Night” i prezentuje tytułowy singiel z nadchodzącego wydawnictwa! Minialbum ukaże się 8 marca 2024 roku nakładem wytwórni Piranha Music! Poznaliśmy już pierwszy singiel. 
Tak o nadchodzącej premierze mówi Vanat, basista i autor tekstów grupy: “Na nowej EP kontynuujemy doomowe tradycje, jednak dają tutaj o sobie znać też klimaty wprost nawiązujące do rock and rolla, co stanowi dla nas idealne połączenie i esencję tego co chcemy tworzyć. Brzmienie jakie uzyskaliśmy w nowych utworach nieco różni się od tego, jakie prezentowaliśmy na poprzednich albumach. Jest ono bardziej pełne i zwarte, jednak nie odbiera utworom oldschoolowych konotacji.”

Na płycie znajdą się trzy premierowe utwory: “Better Believe It”, “Into The Night” oraz “Satan Is Real”, będące naturalnym rozwinięciem stylistyki obranej od początku istnienia grupy. To nadal przebojowy doom metal, jednak czerpiący już nie tylko ze spuścizny Black Sabbath, ale i z hard rockowych klasyków w stylu Kiss. Powolne riffy ku chwale Rogatego spotykają się tu z wpadającymi w głowę melodiami i refrenami idealnymi do wspólnych śpiewów pod sceną.

Hydra ma trzy głowy oraz jedno serce, które bez wątpienia bije mocniej do pierwszych płyt Black Sabbath. W 2020 roku wydali świetnie przyjęty debiut “From Light To The Abyss”, pełen potężnych, doomowych riffów i melodii idealnych do tańca na cmentarzu przy pełni księżyca. Płyta ukazała się również na winylu pod koniec 2021 roku. W lutym 2022 roku światło dzienne ujrzało natomiast ich drugie wydawnictwo zatytułowane “Beyond Life And Death”, które podobnie jak poprzedniczka zostało wydane nakładem labelu Piranha Music. Album promowany był trasą koncertową po kraju oraz występami na takich imprezach, jak m.in. Summer Dying Loud czy Red Smoke Festival.


ZAMÓW “INTO THE NIGHT” W PREORDERZE: www.piranha-music.com