sobota, 10 lutego 2024

Ino-Rock Festival 2024: Znamy pełny skład imprezy!

Poznaliśmy pełny skład tegorocznej, dwudniowej edycji Ino-Rock Festivalu. Do dotychczas ogłoszonych artystów dołączają Łysa Góra, Gazpacho oraz Antimatter. W dniach 23-24 sierpnia 2024 w Teatrze Letnim w Inowrocławiu odbędzie się zatem aż 9 wyjątkowych koncertów. To będą fantastyczne dwa dni, pełne ambitnej i nietuzinkowej muzyki, na które serdecznie zaprasza agencja Rock Serwis! Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami instrumentów perkusyjnych i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry. - tak organizatorzy piszą o zespole Łysa Góra, który otworzy festiwalową sobotę.

 
Nie ma takiego drugiego wokalisty jak Mick Moss, o czym doskonale wiedzą fani Antimatter. Obdarzony głębokim, bardzo poetyckim głosem, śpiewający z głębi serca poruszające teksty, od ponad dwudziestu lat czaruje słuchaczy swoimi muzycznymi interpretacjami ludzkich emocji, doznań i przeżyć, ubarwiając je melodiami pełnymi mroku i mocy.

W koncertowej odsłonie Antimatter z solowego studyjnego projektu rozrasta się do rozmiarów kwartetu. Grającemu na Fenderze i śpiewającemu Mossowi na scenie towarzyszy czarujący przepięknymi solówkami David Hall oraz sekcja rytmiczna. 

Każda wizyta Antimatter w Polsce jest wyjątkowa także dzięki temu, że mimo długiego scenicznego stażu Mick Moss pozostaje w pełni sobą. Koncerty są formą podziękowania słuchaczom za wieloletnie wsparcie i okazją do spotkania z fanami, których artysta traktuje jak przyjaciół. Muzyk nie zabiega o nadmierny medialny rozgłos i nie promuje się na siłę. Od lat po prostu nagrywa świetne płyty, poruszając serca wrażliwych słuchaczy. Warto zawitać na jego koncert do Inowrocławia, by się o tym przekonać. 


Do Inowrocławia po sześciu latach ponownie zawita też Gazpacho. Ten sekstet z Oslo od dwudziestu dwóch lat czaruje słuchaczy wyjątkowym brzmieniem będącym wypadkową muzyki klasycznej, post rocka, ambientu i atmosferycznego neoprogresywnego folku o melancholijnym zabarwieniu. Nazwa zespołu jest metaforą określenia hiszpańskiej potrawy - zupy podawanej na zimno, bogatej w składniki odżywcze pochodzące z surowych warzyw, octu, oliwy oraz różnych dodatków smakowych. Niezwykłe połączenie zróżnicowanych charakterów muzyków to uwalniająca twórczą energię mieszanka wybuchowa, mającą odzwierciedlenie w emocjonalnych kompozycjach grupy. 

Po pandemicznej przerwie, w 2022 roku zespół powrócił na trasę, a po jej zakończeniu przystąpił do pracy nad kolejnym albumem. Nic obecnie nie jest pewne, ale być może jego fragmentów posłuchamy już w Inowrocławiu. 
 

 

Pełny line-up prezentuje się następująco:


DZIEŃ I – 23.08.2024 piątek, 18:00


• EIVØR (Wyspy Owcze)
• GAZPACHO (Norwegia)
• THE AMAZING (Szwecja)
• PAATOS (Szwecja)


DZIEŃ II – 24.08.2024 sobota, 16:30


• RAY WILSON (Szkocja/Polska)
• MICHAŁ ŁAPAJ (Polska)
• SIVERT HØYEM (Norwegia)
• ANTIMATTER (Wielka Brytania)
• ŁYSA GÓRA (Polska)


CENY BILETÓW
bilet jednodniowy 23.08.2024         249,00 zł
bilet jednodniowy 24.08.2024         249,00 zł
karnet dwudniowy 23-24.08.2024   429,00 zł 


Sprzedaż biletów prowadzą:

ROCK-SERWIS (bilety kolekcjonerskie): www.rockserwis.pl,
EVENTIM: www.eventim.pl
TICKETMASTER: www.ticketmaster.pl


stacjonarnie w Inowrocławiu:
Kujawskie Centrum Kultury
Sklep muzyczny FORTE
Kasa teatru w dniu festiwalu


Organizatorzy festiwalu: Rock-Serwis Agency Piotr Kosiński i Kujawskie Centrum Kultury
Patronat: Prezydent Miasta Inowrocławia
Patronat radiowy: Radio Rockserwis FM