środa, 14 lutego 2024

Furia powraca na koncertowy szlak!

 Po triumfalnej trasie jesienią zeszłego roku, Furia ogłasza sześć koncertów w maju i tym razem odwiedzi nieco mniej oczywiste miejsca! W podróży do Bielska - Białej, Krosna, Skarżyska-Kamiennej, Białegostoku, Olsztyna i Łodzi zespołowi będzie towarzyszyć Totenmesse oraz goście specjalni. Na koncerty zaprasza Iron Realm Productions! 
W uzasadnieniu nominacji do „Paszportów Polityki” dla Furii, czytaliśmy, że na ich płytach „miejscowy folklor spotyka się z duchami romantyzmu, straceńczy metal ma smak młodopolskiej hulanki i mordercze tempo oberków czasu apokalipsy, minimalistyczne teksty wbijają się pod skórę niczym ciernie.” Wydana w zeszłym roku, doskonale przyjęta „Huta Luna” oraz listopadowa trasa z Zamilską, Owls Woods Graves i Krztą potwierdziły rosnącą siłę Furii na polskiej scenie metalowej. Teraz zespół zapowiada kolejne sześć koncertów w maju:


17.05 (Bielsko-Biała, RudeBoy)
18.05 (Krosno, Rock Klub Iron)
19.05 (Skarżysko-Kamienna, Semafor)
24.05 (Białystok, Zmiana Klimatu)
25.05 (Olsztyn, Zgrzyt)
26.05 (Łódź, Warkot).


Furii na scenie towarzyszyć będzie Totenmesse, których wydany w zeszłym roku, album „Fiktionlust” to bezkompromisowa black metalowa nawałnica. Goście specjalni na koncertach będą przedstawiciele sceny post-industrial: w Bielsku-Białej, Krośnie i Skarżysku-Kamiennej będzie to eksperymentalny projekt That’s How I Fight, stworzony przez muzyków Rigor Mortiss i Titanic Sea Moon, który wydał niedawno przestrzenną płytę „Movement Two,” zaś w Białymstoku, Olsztynie i Łodzi wystąpi RongWrong, kultowy zespół, który od lat 90. łączy elektro-akustyczne kolaże muzyczne z dźwiękami z zakamarków roztoczańskich kniei.

 
Bilety na trasę dostępne od 16 lutego 2024, od 11.00 w sieci TicketClub.pl:

https://ticketclub.pl/trasa-furia-totenmesse/

Na każdy koncert obowiązuje ograniczona pula biletów Early Bird po promocyjnej cenie.

Organizatorem trasy jest Iron Realm Productions [https://www.facebook.com/IronRealmProductions]