środa, 21 lutego 2024

Apocalyptica powraca do korzeni i zagra w Polsce!

Fińscy mistrzowie instrumentów smyczkowych powracają z nowymi pomysłami! Jesienią Apocalyptica przyjedzie do Polski w ramach trasy Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2 Tour 2024 i zawita do Krakowa i do Warszawy, by kontynuować kierunek obrany na kultowym debiutanckim albumie. Na koncerty zaprasza Mystic Coalition! 

 

 

Nareszcie! Legendarna debiutancka płyta Finów doczeka się kontynuacji, zatem Apocalyptica ogłasza długą trasę koncertową. Plays Metallica Vol. 2 Tour to kolejny etap podróży, która rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy wiolonczeliści z prestiżowej Akademii Sibeliusa w Helsinkach złożyli symfoniczny hołd największym z thrashowej Wielkiej Czwórki. Album „Plays Metallica by Four Cellos” okazał się światowym fenomenem, a w Polsce pokrył się złotem.


Musiało minąć wiele lat i setki koncertów, by historia zatoczyła krąg, a zbuntowani klasycy powrócili do korzeni. „To niesamowite, że po tylu latach nasz hołd dla Metalliki wciąż tak przemawia do ludzi. Możliwość dzielenia się naszą miłością do muzyki Metalliki z publicznością na żywo jest absolutnie magicznym doświadczeniem. Tym razem wchodzimy z naszym show na nowy poziom, więc już nie możemy się doczekać tych koncertów i wspólnej zabawy z fanami!” – komentuje Eicca Toppinen, założyciel i lider zespołu.


 


Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2 Tour 2024 w Polsce:

15 października – Kraków, Studio
16 października – Warszawa, Progresja

 
Ceny biletów:
- 189 PLN – przedsprzedaż
- 210 PLN – w dniu koncertu
- 209 PLN – balkon w klubie Studio, przedsprzedaż
- 230 PLN – balkon w klubie Studio, w dniu koncertu


Bilety trafią do sprzedaży już 23.02 o godz. 10:00 i będą dostępne w serwisie eBilet.pl oraz w Knock Out Music Store. Limitowana liczba pakietów VIP dostępna będzie za pośrednictwem strony internetowej zespołu.


Na koncerty zaprasza Mystic Coalition, organizator Mystic Festival. To sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.