poniedziałek, 8 stycznia 2024

Sea You Music Showcase 2024 - znamy pierwszych artystów trzeciej edycji festiwalu!

Tomek Ziętek, Tomasz Chyła Quintet, The Ferrules i Skwar to pierwsi ogłoszeni artyści nadchodzącej, edycji Sea You Music Showcase, corocznego spotkania z muzyką z Trójmiasta. Trzecia odsłona wydarzenia odbędzie się tradycyjnie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w dniach 11-13 kwietnia.

 


 

Fantastyczny aktor, wokalista, kompozytor, muzyk, autor tekstów - Tomasz Ziętek to artysta wszechstronny, który z trójmiejskim zespołem The Fruitcakes wydał trzy płyty w międzynarodowej wytwórni PIAS. A wraz z Krzysztofem Zalewskim, Emade, Smolikiem i Kevem Foxem współtworzył supergrupę  wykonującą covery The Beatles. Teraz debiutuje ze swoim solowym materiałem - nostalgicznym, romantycznym i bardzo osobistym - albumem “Some Old Songs”, na którym dominują piękne gitarowe ballady. 

 


Polska scena jazzowa od lat ma sporo do zaoferowania, a nowe zespoły tylko to potwierdzają. Kwintet Tomasza Chyły to zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat! Wywodzący się z Gdańska zespół, który przebojem wkroczył na scenę muzyczną  - zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2016 zdobył pierwszą nagrodę  na 40. edycji krakowskiego festiwalu Jazz Juniors i został doceniony przez Magazyn Jazz Forum i Jazz Press. Na swoim koncie zespół ma kilka wydawnictw studyjnych, jak i płyt koncertowych; wiele z nich otrzymało nominację do prestiżowej Nagrody Fryderyk. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego krążka, “Music We Like To Dance To” - a materiał z niego pochodzący będziemy mogli usłyszeć podczas SEA YOU


 

Energia i moc - to wyznaczniki muzyki grupy Skwar, która stawia na hardcore i garażowe piosenki o rockowym potencjale. To również polskie teksty, nośne refreny i nostalgiczne piosenki, w których nie brak trójmiejskiego luzu i słońca. Członkowie grupy udzielają się również w innych formacjach, takich jak  UNDADASEA, Misguided, Zespół Sztylety czy Scrüda. Premiera debiutanckiego albumu Skwar wiosną 2024! 


The Ferrules to 5-osobowy zespół z Trójmiasta, w którego skład wchodzą  Jan Bogdziewicz, Kajetan Dulian, Pascal Buła, Marcel Kamiński i Ignacy Macikowski. Czerpie z gatunków takich jak dream pop, shoegaze czy indie rock, lecz nie ogranicza się do żadnego z nich.

W 2019 roku wydał debiutancką EP-kę, “CollectionB”, z której pochodzi najbardziej znany utwór  “Dreamy People”. W 2023 The Ferrules wydali nowy materiał, a podczas SEA YOU usłyszymy go w najlepszej postaci!

 


Bilety znajdziecie tu:  https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sea-you

Wszystkie potrzebne informacje na https://seayou.com.pl/