wtorek, 23 stycznia 2024

Sea You Music Showcase 2024: Siła kobiet

Delikatna elektronika, przebojowy pop, a może odrobina jazzu? Do składu  tegorocznej edycji Sea You Music Showcase dołączyły właśnie 4 utalentowane dziewczyny. W kwietniu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystąpią Antonina Car, Magda Kuraś z kwintetem, Olędzka i Sara Kordowska.

 

 


 

 

Antonina Car to utalentowana  kompozytorka, multiinstrumentalistka, wokalistka i producentka, która zadebiutowała pod koniec 2022 roku solową płytą, dzięki współpracy z amerykańską wytwórnią Time Released Sound.Swoje prace opiera na brzmieniu instrumentów akustycznych, wzbogaconych o elementy subtelnej elektroniki i wokalu. Głównym obszarem jej zainteresowań jest projektowanie dźwięków i struktur dźwiękowych. 

Magda Kuraś Quintet także powstał w 2022 roku a siłą, która połączyła muzyków jest zamiłowanie do rytuałów i brzmień etnicznych. Pragną, aby to muzyka czytała ich emocje. EP-ka „Tryptyk Biłgorajski” opowiada historię tęsknoty, rozdartego serca i oczyszczenia Oryginalne teksty stały się punktem wyjścia do stworzenia przez zespół własnych kompozycji. Nie skupiają się jednak na jazzowych aranżacjach ludowych utworów, ale próbie odwzorowania kapeli wiejskiej, z zachowaniem wpływów muzycznych każdego z członków zespołu oraz ich osobistych przeżyć.

Julia Olędzka-Zienkowska to wokalistka i autorka tekstów, która zadebiutowała w ubiegłym roku albumem "Motyli Sen". To splot  przeżyć, wyobrażeń i fantazji opartych na doświadczeniach artystki. Na Sea You zaprezentuje się także Sara Kordowska, której muzyczne horyzonty sięgają od pop-rockowej alternatywy, przez elektronikę, aż po jazz.

Bilety są tu: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sea-you