środa, 10 stycznia 2024

Nowy album Bring Me The Horizon za pół roku!

Sprzedali pięć milionów albumów na całym świecie i wyprzedali koncerty w ponad 50 krajach. Rozpoczynali od przeszywających ciężarem metalowych brzmień, stopniowo odkrywając nowe, równie ekscytujące muzyczne terytoria, sięgając po popową przebojowość, elektroniczną moc i łącząc je z gitarową energią. Twórczość Bring Me The Horizon wymyka się szufladom i niezmiennie zaskakuje, czego dowodem jest świetny nowy singiel grupy. 

 


 

Czy właśnie tak będzie brzmieć rock przyszłości? A może to nie jest już rock, a metal? A może klasyfikowanie tej muzyki nie ma żadnego sensu?

Potężne riffy, połamane brzmienie i ten absolutnie uzależniający refren, którego nie można przestać nucić już po pierwszym odsłuchu. Tak brzmi "Kool - Aid" - synteza wszystkiego, co w twórczości Bring Me The Horizon najlepsze i najbardziej ekscytujące. To niemal idealna wypadkowa chwytliwości, mocy i melodyjności, do której chce się wracać.


Singiel jest zapowiedzią „POST HUMAN: NeX GEn” -nowej płyty grupy, która będzie bez wątpienia kolejnym ważnym dla zespołu krokiem w podróży ku nowoczesnym brzmieniom, rozpoczętej wraz z wybuchem pandemii i wydaniem  „Post Human: Survival Horror” w 2020.

Album, który miał ukazać się już za momencik, zostanie ujawniony nieco później, prawdopodobnie latem 2024 roku. Pewne jest jednak to, że nowe piosenki usłyszymy w czerwcu w Gdańsku. Bring Me The Horizon są jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2024 w Stoczni Gdańskiej. Szczegóły na www.mysticfestival.pl