wtorek, 2 stycznia 2024

Mystic Festival 2024: Ekstremalna Polska

 2024 zaczyna się niespiesznie, ale to wcale nie znaczy, że rezygnujemy z wtorkowej tradycji ogłoszeń na Mystic Festival! Organizatorzy podali właśnie, że do składu tegorocznej już edycji dołączy dziewięć polskich grup, które o ekstremalnej muzyce wiedzą bardzo dużo. Na Mystic Festival 2024 zagrają Mānbryne, Owls Woods Graves, Schizma, Zamilska, Ampacity, Embrional, Sznur, Hellfuck i .Wavs! 


Polska szkoła black metalu szanowana jest i podziwiana na całym świecie. Nie tylko za najwyższą jakość czarnej sztuki, ale i za to, że każdy opowiada tu swoją historię, stara się brzmieć inaczej od reszty. Mānbryne, twórcy jednej z najlepszych rodzimych płyt ubiegłego roku - „Interregnum: O pr​óbie wiary i jarzmie zwątpienia” – ścinają głowy nihilizmem i rozpaczą, natomiast Sznur na swojej „Ludzinie” pluje na bliźnich czystą mizantropią. Owls Woods Graves to z kolei blackpunkowa chuliganerka – żadnych znamion duszy, za to mnóstwo świetnych numerów, które będziecie wykrzykiwać razem z nimi.

„The Devil Inside” to tytuł jednej z płyt Embrional – i tak, ich death metal ma w sobie wysoką zawartość diabła. Nic dziwnego, że Hellfuck, projekt muzyków Embrional, który jest ukłonem dla starej szkoły speed/thrash metalu, również cuchnie piekłem. W Gdańsku zobaczymy koncerty obu tych zespołów, więc będzie można ustalić raz na zawsze, w którym wcieleniu skuteczniej sieją zniszczenie.Jak zwykle na naszych scenach znajdzie się też miejsce dla artystów, którzy nie grają metalu, ale mimo to doskonale wpisują się w charakter Mystic Festivalu. Bydgoska Schizma to rodzimi mistrzowie amerykańskiej mutacji hardcore’u, co niedawno potwierdzili znakomitą płytą „Upadek”. Zamilską metalowa publiczność poznała bliżej podczas jesiennej trasy z Furią, więc wiadomo, że czeka nas bezlitosna masakra muzyką mechaniczną, Ampacity natomiast zaproszą śmiałków na psychodeliczny, postrockowy trip w nieznane. Krakowski .Wavs wyszedł od nawiązań do najlepszych lat grunge’u, by w najnowszych, polskojęzycznych numerach poszerzyć zainteresowania – to po prostu świetny, alternatywny rock. No, może alternatywny hard rock, jeśli taki istnieje.

Sprawdził się w 2023 roku, więc powróci w 2024 – Mystic Camp przy Placu Zebrań Ludowych, w bezpośrednim sąsiedztwie festiwalu. Bilety na Mystic Camp 2024 już w sprzedaży i obejmują:
- nocleg - 149 zł za 1 osobę na cały czas trwania festiwalu
- parking dla samochodu osobowego (tylko dla mieszkańców Mystic Camp, posiadacz biletu za nocleg musi dodatkowo wykupić parking dla samochodu, jeśli chce nim wjechać na teren Mystic Camp) - 149 zł na cały czas trwania festiwalu
- parking dla kampera wraz z przyłączem prądowym (do 2kW) - 499 zł.Mystic Camp wyposażony będzie w pełne zaplecze sanitarne, w postaci kontenerów sanitarnych (zarówno toaletowych, jak i prysznicowych) oraz umywalek. Odpoczniecie w Mystic Barze, posłuchacie muzyki i naładujecie telefon. W sklepiku kupicie najpotrzebniejsze produkty użytku codziennego. Do waszej dyspozycji będzie również foodtruck, w którym kupicie pyszne śniadania. Na terenie pola namiotowego działać będzie również recepcja, skorzystacie też z szafek depozytowych Mobile Lockers.

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Kreator, Satyricon, Enter Shikari, Body Count, Accept, Biohazard, Chelsea Wolfe, Furia, Fear Factory, Leprous, Thy Art Is Murder, Graveyard, Sodom, Orange Goblin, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Insomnium, Terrorizer, Vio-Lence, Suffocation, High On Fire, Mysticum, Asphyx, Textures, Blackgold, High Vis, Mānbryne, Villagers Of Ioannina City, 1000mods, Hanabie, Dool, Vltimas, Owls Woods Graves, Crystal Lake, Gutalax, Ghøstkid, Skalmold, Gaupa, Zamilska, Humanity’s Last Breath, Sanguisugabogg, Cage Fight, Ithaka, Endseeker, Lik, Wayfarer, Lamp of Murmuur, Schizma, Ampacity, Sznur, Evil Invaders, Party Cannon, Dodsrit, Witching, Embrional, Dvne, Hellfuck, Massive Wagons, Ditz, .Wavs i ten56.Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
- Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.