wtorek, 30 stycznia 2024

Left To Die i Incantation na wspólnym koncercie w Warszawie

 Uwaga fani death metalu! Nadchodzi musowe wydarzenie dla maniaków metalu śmierci. Left To Die to byli muzycy Death (plus Matt Harvey i Gus Rios) odgrywający najwcześniejszy, najsurowszy materiał tej legendarnej grupy. Incantation z kolei są biblią dla tych, którzy w death metalu cenią obrzydliwość, plugastwo i bagniste zwolnienia. Amerykańskie monolity specjalizujące się w muzyce ekstremalnej wystąpią 29 sierpnia w Warszawie. Na koncert zaprasza Knock Out Productions! 
 

 

LEFT TO DIE (USA) death metal:
   

Jeśli w składzie kapeli znajdują się persony typu Terry’ego Butlera (oprócz Death znany także m.in. z Obituary) lub Matta Harveya (człowiek-pracuś, związany choćby z Exhumed czy Dekapitator), to wiecie, że nie będzie amatorszczyzny. Ci dwaj plus Rick Rozz oraz Gus Rios postawili przed sobą wyjątkowo trudny cel, z którego wyszli obronną ręką, a więc ogrywanie na żywo piosenek z tego najbardziej plugawego, wczesnego wcielenia Death. To żywe hity, jedne z najistotniejszych w historii gatunku, aczkolwiek mocarny kwartet wie, jak zachować ich najważniejsze cechy. Śmierćmetalowe ochłapy w wersji prezentowanej przez Left To Die są tak samo surowe, zajadłe i punkowo-grobowe jak oryginalne wersje. Kusi was podróż w czasie, np. do 1988 roku? Stawiajcie się na występ, nie pożałujecie.

 


 INCANTATION (USA) death metal:
   

W tym roku Incantation stuknie trzydziesta piąta rocznica działalności. Wiele kapel po tak długim okresie traci paliwo – jedzie na rutynie, zostawiając pasję daleko za sobą. Na szczęście John McEntee nie należy do tej grupy. Mimo upływu czasu nie zmienił zasad panujących w jego podejściu do death metalu, a co za tym idzie, nie stępił kompozytorskiego ostrza. Jeśli traficie na bardziej współczesny materiał Incantation, licząc, że znajdziecie w nim przedłużenie klasycznych “Onward to Golgotha” bądź “Mortal Throne of Nazarene”, nie zawiedziecie się. To ten sam zwierzęcy i przetykany obuchowymi doomowymi zwolnieniami śmierć metal. Zero litości, jeśli melodie to tylko w najbardziej mrocznej i przybijającej formie – ma być intensywnie oraz grobowo, więc jest. Będzie samo gęste. Bilety na letni koncert są już dostępne na https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie).