wtorek, 19 grudnia 2023

Mystic Festival 2024: Znamy szesnaście kolejnych zespołów, które zagrają w czerwcu w Gdańsku!

Dziś wtorek, a to oznacza jedno - wysyp koncertowych ogłoszeń od Mystic Festival. W związku z nadchodzącymi świętami, tym razem organizatorzy przygotowali większy prezent. Poznaliśmy nie cztery, a aż szesnaście nowych zespołów, które wystąpią w czerwcu w Stoczni Gdańskiej. Takiej mieszanki stylistycznej jeszcze nie było! Rasowy death metal najwyższej próby, duża dawka dobrego humoru, pieśni Wikingów, hard rock w starym dobrym stylu, trochę hardcore'u,  nieco metalowej melancholii, koncept albumy powiązane z sagą "Diuna" i David Vincent z dwoma zespołami! Mystic Coalition zaserwowali fanom mocnych wrażeń piękny przedświąteczny prezent! Jest 16 kolejnych powodów, by przyjechać w czerwcu na Mystic Festival.

Do składu nadchodzącej edycji dołączają: Insomnium, Gutalax, Textures, Villagers Of Ioannina City, Evil Invaders, Ditz, Vltimas, Terrorizer, Party Cannon, Skalmold, DVNE, Gaupa, Dódsrit, Ten56, Witching i Massive Wagons. Oj będzie się działo! 

 
Jak przyrządzony death metal sobie państwo życzą? Melancholijny i melodyjny proponuje fińskie Insomnium, ale może też być brutalny i bezkompromisowy – kultowy Terrorizer powraca na scenę, znowu z Davidem Vincentem i Pete’em Sandovalem w składzie! Co ważne, jeden z najważniejszych głosów death metalu zabrzmi w Gdańsku na dwóch koncertach – David wystąpi również na czele Vltimas, supergrupy, którą założył z Blasphemerem (ex-Mayhem) i Flo Mounierem (Cryptopsy).„Sex, Drugs and Fecal Gore” – tytuł tej piosenki dobrze oddaje brzmienie i charakter koncertów Gutalax, czeskich herosów gównianego grindu. O dobrą zabawę zadbają też Brytyjczycy z Party Cannon, ze swoim miażdżącym slam death metalem. Przeciwległy biegun muzycznych wrażeń zagospodarują Grecy z Villagers of Ioannina City, znani z progresywnego podejścia do stoner rocka i Szwedzi z Gaupa, grający psychodelicznego hard rocka.

Tym, co w metalu cenią technikę i doskonałe brzmienie sporo do zaoferowania będą mieli Textures, mistrzowie progmetalu kategorii ciężkiej oraz Evil Invaders, swobodnie poruszający się na terytorium pomiędzy thrashem a heavy metalem. Dvne to też w pewnym sensie metal progresywny, ale pozostający pod przemożnym wpływem postmetalowego monumentalizmu.

Skálmöld przywiozą z Islandii pieśni o bitewnych przewagach wikingów, Dödsrit poturbują wszystkich chętnych black metalem na d-beatowym napędzie, a rannych dobiją Amerykanie z Witching, którzy blackmetalową agresję równoważą doomową powagą. Massive Wagons zapraszają na bezwstydną, głośną rock’n’rollową imprezę, Ditz niby też grają rocka, ale na poważnie, z ambicjami i solidną domieszką hardcore’a. Dzisiejszą stawkę zamykają ten56., którzy przyjadą z Paryża, by rozpętać chaos miksturą deathcore’a z nu-metalem.


Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie poza wyżej wymienionymi m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Satyricon, Accept, Kreator, Biohazard, Fear Factory, Chelsea Wolfe, Body Count, Sodom, Enter Shikari, Furia, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Leprous, Lord Of The Lost, Graveyard, High On Fire, Orange Goblin, Suffocation, Vio-Lence, High Vis, Ithaka, Asphyx, Mysticum, Dool, 1000mods, Cage Fight, Hanabie, Blackgold, Crystal Lake, Endseeker, Humanity’s Last Breath, Lamp of Murmuur, Wayfarer, Lik, Ghøstkid i Sanguisugabogg.

Wygląda na to, że minęliśmy ogłoszeniowy półmetek. Wypatrujcie kolejnych line-upowych aktualizacji już niebawem! Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
- Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.