wtorek, 12 grudnia 2023

Mystic Festival 2024: Kreator, Fear Facotry, High Vis i 100mods dołączają do składu!

Kreator, pionierzy europejskiego thrash metalu, a także Fear Factory, High Vis i 1000mods – oto kolejne punkty programu Mystic Festival 2024.
Kreator


Czas wznieść flagę nienawiści! Kreator dumnie dzierży ten sztandar od czterech dekad. Legendarnymi pierwszymi albumami – „Endless Pain” i „Pleasure to Kill” – kładli fundamenty pod ekstremalny metal z Europy, zatem wpływy Kreatora słychać dziś na setkach, jeśli nie tysiącach płyt z thrash, black i death metalem. Równie fascynujące są późniejsze etapy kariery niemieckiej grupy, od poszukiwań nowych środków wyrazu po powrót do thrashowych źródeł. Całą tę barwną historię i równie porywającą teraźniejszość – „Hate Über Alles”! – opowie wam Kreator na koncercie w Gdańsku. Spodziewajcie się ekstremalnej agresji.
Fear Factory

Nikt się tego nie spodziewał, bo nikt nie wiedział, że tak można. Wydany w 1992 album „Soul of a New Machine”, debiut Fear Factory, był wstrząsem dla metalowej sceny, nieznanym wcześniej połączeniem industrialu z death metalem. Zespół poszedł za ciosem, na kolejnych płytach – „Demanufacture” i „Obsolete” to absolutna klasyka! – proponując muzykę, która była zarazem ekstremalna i sterylna, maszynowo bezduszna, ale równocześnie napędzana groove’em charakterystycznym dla amerykańskiej sceny lat 90. Mimo licznych turbulencji i zmian składu zespół niezmiennie trwa, nagrywa, a na koncertach kruszy kości.
High Vis

Powstali w 2016 roku w Londynie, ale nie zaczynali od zera. Muzycy grupy mieli już spore doświadczenie na brytyjskiej scenie punkowej. Mieli też szerokie horyzonty, bo muzyka High Vis zawiera w sobie niemal pełne dziedzictwo brytyjskiej niepokornej sceny gitarowej – od hardcore/punka przez Madchester po Britpop. Z kolei od lęku do gniewu, od nihilizmu po nadzieję - teksty Grahama Sayle’a niosą całe spektrum emocji. Po dwóch dużych płytach - „No Sense No Feeling” i „Blending” – oraz setkach koncertów High Vis uważani są za jednych z liderów kwitnącej brytyjskiej sceny postpunkowej.
1000mods


Pochodzą w Grecji i słychać w ich muzyce to słońce, ale słychać też deszcz ze Seattle. 1000mods swobodnie poruszają się pomiędzy lekko psychodelicznym stoner rockiem, a grunge’em, pomiędzy melodią chwytliwego refrenu, a skwierczącym od przesterów soundem. Ich ostatni album „Youth of Dissent”, produkował Matt Bayles, współpracownik m.in. Alice In Chains, Soundgarden i Mastodon, więc wszystko zostaje w rodzinie.

 

 Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Satyricon, Accept, Kreator, Biohazard, Fear Factory, Chelsea Wolfe, Body Count, Sodom, Enter Shikari, Furia, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Leprous, Lord Of The Lost, Graveyard, High On Fire, Orange Goblin, Suffocation, Vio-Lence, High Vis, Ithaka, Asphyx, Mysticum, Dool, 1000mods, Cage Fight, Hanabie, Blackgold, Crystal Lake, Endseeker, Humanity’s Last Breath, Lamp of Murmuur, Wayfarer, Lik, Ghøstkid i Sanguisugabogg.

Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
- Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.