piątek, 8 grudnia 2023

Hexvessel już za kilka dni w Polsce

Trubadurzy fińskiego lasu, zespół Hexvessel zagra w Polsce trzy koncerty. W dniach 11-13 grudnia zagrają w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Na koncerty zapraszają Iron Realm Productions i Left Hand Sounds. 


 

W zeszłym roku Hexvessel wystąpił na Mystic Festival w Gdańsku, gdzie na Sabbath Stage, przy zapachu kadzideł przeniósł słuchaczy w muzyczne przestrzenie na pograniczu psychodeli, folku i doom metalu. Teraz fińska grupa, dowodzone przez charyzmatycznego wokalistę Mata McNerney’a, znanego z takich projektów jak Beastmilk czy Grave Pleasures, wraca do Polski na trzy klubowe koncerty w Poznaniu (11.12, Pod Minogą), Krakowie (12.12, Zaścianek) i Warszawie (13.12, Hydrozagadka). Hexvessel promuje swój ostatni album studyjny „Polar Veil.” 
Jako suport na wszystkich trzech koncertach wystąpi Whalesong - projekt łączący takie gatunki jak noise rock, industrial, post metal, neofolk, jazz i drone. Grupa korzysta z szerokiego instrumentarium - wśród nich są: gong, cymbały, dzwony rurowe, a także przedmioty natury przemysłowej - kawałki blach czy piły tarczowe. Whalesong obecnie promuje swój trzeci album studyjny "Leaving A Dream", na którym pojawili się m.in. Attila Csihar (Sunn O))), Mayhem) i Steve Blanco (Imperial Triumphant).


 


Bilety dostępne w systemach Ticketos i TicketClub: https://ticketclub.pl/artysci/hexvessel-627/
Organizatorami wydarzeń są Iron Realm Productions i Left Hand Sounds.