poniedziałek, 6 listopada 2023

Suffocation - Hymns from the Apocrypha (3.11.2023)

Ekstremalne tempo, siarczyste riffy, piekielny growl - jeśli masz ochotę na takie brzmienia, świetnym wyborem będzie nowy album Suffocation. Panowie wrócili z potężną dawką metalu śmierci, który przyprawia o zawrót głowy.

 


 

 

To jedna z tych płyt, których trzeba słuchać głośno. Uważajcie jednak, by tego mroku nie przedawkować, bo wtedy może być bardzo źle. To niebezpieczna płyta, niebezpiecznie uzależniająca. Dzieje się to stopniowo, konsekwentnie, aż w końcu nie idzie się od tego materiału oderwać. Mrok, strach, groza, przerażenie... ciemny las, cmentarzysko pogruchotanych kości... - tak to brzmi.

W tej bezkompromisowości jest metoda - to bardzo dopracowana brzmieniowo płyta. Jest świetna technicznie, ale przede wszystkim szczera i nagrana przez świadomych siebie muzyków, którzy mimo wielu sukcesów wciąż chcą się dalej rozwijać i być coraz lepszymi. Suffocation są dojrzali, ale nadal brutalni, agresywni i bardzo konkretni w swoim brzmieniu i podejściu do tworzenia. 

Jest w tej muzyce gniew na świat, rozczarowanie, zawiedzione oczekiwania i złość na to, co ładuje nam do głów środowisko, w którym przebywamy, które kształtuje nasze podejście do życia na etapach, w których jeszcze nie mamy wpływu na własne decyzje. Jest wiele odniesień do manipulacji umysłem, które niejednokrotnie powoduje religia, ale też wiele uniwersalnych tematów, niezwiązanych z wiarą, społeczną czy polityczną przynależnością. 

Suffocation są aktywni od 35 lat i niezmiennie mają energię, by dzielić się swoją sztuką ze światem. Grają czysto, szczerze, od serca, by przekazać konkretny jasny przekaz, którego centralnym punktem jest wolny umysł - od wszelkich ograniczeń, od wielopokoleniowych i kulturowych wpływów. To bezpośrednia, bezkompromisowa muzyka, gdzie nie ma miejsca na wspomaganie się technologią. Jest tu i teraz, w stu procentach i jest to bardzo cenne.

88% 

Posłuchaj płyty: Suffocation - Hymns from the Apocrypha

Nie od dziś wiadomo, że te brzmienia przybierają na sile i idealnie sprawdzają się w koncertowej odsłonie. Mocy nowego albumu Suffocation będzie można doświadczyć w przyszłym roku dwukrotnie! 14 lutego 2024 nowojorska grupa zagra w Poznaniu, a w czerwcu w Gdańsku w ramach Mystic Festival. Bilety na pierwszy koncert są tu: www.knockoutmusicstore.pl a na festiwal tu: www.mysticfestival.pl