wtorek, 7 listopada 2023

Muzyka Kinowa: The Roadhouse Band i muzyka z Twin Peaks

Są takie filmy i seriale, które zna i ceni niemal każdy, kto jest fanem szeroko pojętego kina niezależnego i muzyki filmowej. Bez wątpienia jednym z nich jest powstały w latach dziewięćdziesiątych serial „Miasteczko Twin Peaks”. Niepokojącej, niezwykłej, tajemniczej muzyki z tego kultowego serialu będzie można posłuchać już niedługo w Gdańsku! 1 grudnia o 20:00 w Instytucie Kultury Miejskiej dzieło autorstwa Angelo Badalamentiego wykona specjalnie powołany na tę okazję zespół The Roadhouse Band, dowodzony przez wybitnego perkusistę Huberta Zemlera. Usłyszymy melodie, które znają pokolenia i wpisały się na stałe w świadomość pokoleń, wychowanych na serialu Dawida Lyncha. 
Fabuła „Miasteczka Twin Peaks” toczy się wokół śledztwa prowadzonego przez agenta FBI Dale'a Coopera (w tej roli Kyle MacLachlan), który próbuje znaleźć sprawcę morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer (Sheryl Lee). Stopniowo widzowie poznają mroczne tajemnice i prawdziwe twarze mieszkańców sennego miasteczka. Sceneria położonych w otoczeniu lasów Gór Kaskadowych, w okolicach Seattle w stanie Waszyngton miasteczek, tworzyła niepowtarzalny klimat serialu. Podczas koncertu publiczność przeniesie się w czasie i przestrzeni w głąb serialowej fabuły.


Hubert Zemler (perkusja), do swojego Road House Band, zaprosił Bartłomieja Tycińskiego (gitara), Jerzego Rogiewicza (instrumenty klawiszowe, wibrafon), Magdalenę Gajdzicę (głos, flet), Tomasza Dudę (saksofony, klarnety) i Piotra Domagalskiego (kontrabas).


- Cykl koncertowy w Muzyka Kinowa ma na celu przybliżyć twórczość uznanych polskich i zagranicznych kompozytorów, twórców młodego pokolenia, ale też pokazać w jaki sposób twórczo interpretują je polscy muzycy i muzyczki - wybitne postaci polskiej sceny awangardowej i alternatywnej.  Podczas wieczorów koncertowych prezentują premierowo lub bardzo rzadko grany materiał. Wszystko w celu podkreślenia jak niezwykłą dziedziną sztuki jest muzyka filmowa – mówi Jakub Knera, kurator cyklu.

 

Bilety na to wydarzenie w cenie 50/60 zł dostępne na: https://bit.ly/MusicofTwinPeaks_Bilety.