czwartek, 9 listopada 2023

Hidden By Ivy - The Disappeared (10.11.2023)

Lubisz tańczyć do mrocznych dźwięków? Jesień wpływa na ciebie refleksyjnie? Jest taki album, który idealnie wpisze się w ten nastrój! Hidden By Ivy wracają w świetnym stylu - z jeszcze jedną bardzo melodyjną, nostalgiczną płytą, której po prostu świetnie się słucha, zwłaszcza jesienną porą.

 


 

 

 Jakie emocje wywołuje ten album?

Nostalgia, tęsknota za minionymi czasami, błogość, szczery uśmiech to tylko kilka haseł-kluczy, które przychodzą mi na myśl, gdy słucham tych pięknych, szczerych, melancholijnych piosenek. Widzę w wyobraźni szlaki, które kiedyś przemierzałam, ludzi, którzy byli i są dla mnie ważni, myślę o tym, co najważniejsze, a jednocześnie odpoczywam przy przyjemnych dźwiękach, które niesie ze sobą te 10 nowych kompozycji.


 
O czym jest ten album?

To porcja osobistych refleksji, z którymi bez problemu utożsamiać się może wrażliwy słuchacz. Rafał i Andy jak zawsze bezbłędnie śpiewają o zmaganiach z codziennością, o walce o każdy dzień, o tym, co czują, jak się czują i dlaczego właśnie tak. Brzmi jak idealny album na jesień, prawda? Tak właśnie jest! Ta hipnotyzująca melancholia brzmi najlepiej właśnie o tej porze roku! 

Zwróćcie też uwagę na piękne teksty polskich utworów - napisała je bardzo zdolna i wrażliwa Małgorzata Masłowiecka.

 

Co wyróżnia ten materiał na tle innych płyt?

Przede wszystkim jakość, szczerość, samodzielność. To album nagrany z potrzeby serca, z pasji, z miłości do muzyki.


W jakim stylu utrzymany jest ten album?

Brzmieniowej rewolucji tu nie ma - to album w stylu, do którego Hidden By Ivy przyzwyczaili. To jeszcze jeden hołd dla lat osiemdziesiątych, które ukształtowały muzyczną wyobraźnię twórców, a zarazem krok naprzód i po prostu piękna muzyczna opowieść, w której można zasłuchiwać się wielokrotnie. Świetnie zagrany, pięknie zaśpiewany, dopracowany. Wspaniałym dopełnieniem głosów wokalistów jest udział fantastycznej Shagreen, która wspiera ich wokalnie w kompozycjach "Approaching The Cold" i "Each Other". 
Kto powinien sięgnąć po ten album?

Gitarowy pop i mroczna elektronika to Twoje ulubione dźwięki? Lata osiemdziesiąte to Twój ulubiony muzyczny okres? Tak, to album dla Ciebie, ale też dla wszystkich otwartych odbiorców, którzy lubią przyjemną, mądrą, nienarzucającą się muzykę. Dlaczego warto tego posłuchać?

Hidden By Ivy to jeden z najciekawszych polskich zespołów tworzących w około-popowym nurcie. Panowie grają muzykę uniwersalną, przystępną, niebanalną. Stawiają na brzmienia, które spodobają się fanom różnych gatunków oraz mądre teksty z przesłaniem. Czego chcieć więcej? 

 

85% 

Posłuchaj płyty: Hidden By Ivy - The Disappeared