wtorek, 31 października 2023

Mystic Festival 2024: Krocząc cmentarną aleją

Udzielił nam się halloweenowy nastrój, więc otwieramy bramy piekieł, zaglądamy na cmentarze i galopujemy z duchami po Dzikim Zachodzie. W związku z tym spieszymy poinformować, że Graveyard, Mysticum, Lamp of Murmuur i Wayfarer dołączają do Mystic Festival 2024.
 

Graveyard


Przyjemnie na tym cmentarzu. Tu kłębi się psychodeliczna mgła, tam rosną bluesowe chwasty, dominuje jednak hard rock. Bynajmniej nie martwy – żywy i świeży, jakby jakieś zaklęcie zatrzymało nas w 1970 roku. Ta magia nazywa się muzyką i szwedzki kwartet włada nią niedościgle. Dowodem tegoroczny album „6”, nazwany przez recenzenta „Classic Rocka” „mistrzostwem psychodelicznego światłocienia”, ale przede wszystkim zawsze porywające koncerty.


 


Mysticum


Kosmiczny black metal o zimnym, industrialnym posmaku. Zarazem wierny zasadom norweskiej rewolucji, rozpętanej u progu lat 90., również przez Mysticum. „Planet Satan”, tytuł ich albumu sprzed dekady, mówi wszystko. Mysticum kroczą dumnie własną ścieżką, nikogo nie naśladując i poza zasięgiem naśladowców. A ich koncerty… Przykro nam, tego nie da się opisać, tego trzeba doświadczyć. 

Lamp of Murmuur


Hymny Śmierci – to wycinek tytułu jednego z utworów z „Saturnian Bloodstorm”, tegorocznej płyty Lamp of Murmuur, a przy tym doskonałe podsumowanie twórczości M. Nowy materiał Lamp of Murmuur przesuwa akcenty – mniej w tym wisielczej rozpaczy, więcej miażdżącej siły – ale jedno pozostaje niezmienne. Mamy do czynienia z jednym z najwybitniejszych przedstawicieli amerykańskiej szkoły black metalu. 

Wayfarer


Skoro na Dzikim Zachodzie trup ścielił się gęsto, kraina ta musi być zamieszkiwana przez tłumy duchów. Wywołuje je Wayfarer, kwartet z Kolorado, z wyczuciem łączący atmosferyczny black metal z ponurą americaną. Ich najnowszy album – „American Gothic” – to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni.

   


Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Accept, Satyricon, Biohazard, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Leprous, Graveyard, Suffocation, Lord Of The Lost, High On Fire, Ithaka, Asphyx, Orange Goblin, Mysticum, Blackgold, Endseeker, Humanity’s Last Breath, Lamp of Murmuur, Wayfarer i Sanguisugabogg.


Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
- Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.