piątek, 22 września 2023

Tom Odell o samoakceptacji

"Chcę wybrać się na imprezę, chcę się bawić, chcę być szczęśliwy. Czy możesz mi pokazać, jak to się robi?"- pyta przewrotnie w swojej nowej kompozycji Tom Odell. "Black Friday" wbrew pozorom zdecydowanie nie jest banalną piosenką, a gorzką refleksją na temat samoakceptacji i próbą odnalezienia wewnętrznej równowagi. To piękna kompozycja, w której prym wiodą fortepian i głos artysty.

Jak żyć, gdy widzi się w sobie tylko tę mroczną, negatywną stronę? Jak zaakceptować siebie mimo wad? Jak nawiązywać relacje z ludźmi? Jak ufać? Jak kochać i pozwolić komuś pokochać siebie? Między innymi takie pytania pojawiają się podczas słuchania tej pięknej kompozycji. 

To kwintesencja wrażliwości artysty i piękny przykład indie popowej melodyjności. W narastających frazach znajdą coś dla siebie natomiast fani Arcade Fire. 

A jeśli chcecie sprawdzić, jak ta kompozycja wypada w koncertowej odsłonie, nic straconego! Świetna okazja nadarzy się ku temu już 12 listopada w Gdańsku. Tom Odell będzie jedną z gwiazd festiwalu Inside Seaside. Więcej informacji tu: https://insideseaside.pl/