środa, 13 września 2023

Cradle Of Filth na trzech koncertach w Polsce

Cradle Of Filth powracają! Niekwestionowana gwiazda ekstremalnego metalu odwiedzi w lutym 2024 roku aż trzy miasta. Zespół zaprezentuje się w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Na koncerty zaprasza Winiary Bookings!  

Cradle Of Filth to zespół-instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu. W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Cradle Of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021). W kwietniu tego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” - płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory - “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.
 

 
 
Na 3 polskich koncertach Brytyjczyków wspierać będą: Wednesday 13, czyli solowy projekt wokalisty horror punkowego/glam rockowego Murderdolls, którzy wystąpią z setem złożonym z utworów tego zespołu oraz Sick N’ Beautiful - Włosi łączący metal z elementami industrialu, punka i electro-popu, znani ze swoich wzbogaconych o wizualizacje oraz kostiumy występów na żywo.  
 
Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniach: 

 
Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 15 września o godzinie 10:00 na www.winiarybooking.pl