czwartek, 31 sierpnia 2023

Summer Dying Loud 2023: Niezbędnik festiwalowicza

Piękna słoneczna pogoda powoli odchodzi w zapomnienie, a to nieuchronny znak, że zbliża się koniec lata. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło! Koniec wakacji najwyższy czas, by zacząć przygotowania do Summer Dying Loud! W związku z tym, że w Aleksandrowie Łódzkim spotykamy się równiutko za tydzień, pora na kilka informacji organizacyjnych. 


 

TEREN

Wybierając się na festiwal, zapoznajcie się przede wszystkim z powyższą mapką terenu. W porównaniu z rokiem ubiegłym znajdziecie kilka zmian. Trzykrotnemu powiększeniu uległo pole namiotowe. Cały lasek po prawej stronie od wejścia na teren imprezy jest gotowy na przyjęcie jeszcze większej liczby namiotów!

Drugie pole przeznaczone będzie zaś dla tych wszystkich, którzy przyjadą na festiwal kamperami. 

Jak zawsze dostępny będzie też parking (z płatnymi wejściówkami, szczegóły pod hasłem bilety), na który wjechać i wyjechać będzie można raz dziennie, by np. dostać się do pobliskich kwater i hoteli.

Przy wejściu na małą scenę stanie natomiast... Chata Wiedźmy :)

 

NOCLEGI

W Aleksandrowie Łódzkim, Łodzi i okolicznych miastach dostępna jest spora baza noclegowa. Warto jednak rezerwować miejsca z dużym wyprzedzeniem. 

Jeśli nocujecie na polu namiotowym, przysługują wam dodatkowe udogodnienia. W ramach biletu jest bezpłatny dostęp do pryszniców, punktu ładowania urządzeń elektrycznych i porannej gorącej kawy i herbaty.

Regulamin korzystania znajdziecie tutaj: https://summerdyingloud.pl/wp-content/uploads/2022/08/regulamin_pola_namiotowego.docx


Osobom korzystającym z pola namiotowego udostępnione zostaną prysznice, które będą otwarte o 21:00. Prysznice są zlokalizowane w szatniach sportowych w bezpośrednim sąsiedztwie pola namiotowego. System podgrzewania ciepłej wody jest dość wydajny. Jak co roku dziękujemy za zachowanie czystości w szatniach. Będą także plenerowe stanowiska z bieżącą wodą (zimną) w sam raz do mycia rąk, twarzy, zębów…. zlokalizowane przed wejściem do szatni z prysznicami.

Za kwestie sanitarne odpowiadają standardowo kabiny toi-toi oraz umywalki zlokalizowane za budynkiem z prysznicami.

 

DOJAZD

 Dla podróżujących autem organizatorzy udostępnili odpłatny parking (bilety), na który będzie można wjechać i wyjechać z niego raz dziennie.

Dostępnych będzie na terenie MOSiR 300 miejsc parkingowych, zasady korzystania z parkingu określa regulamin: https://summerdyingloud.pl/wp-content/uploads/2022/07/REGULAMIN-PARKINGU-NIESTRZEZONEGO-Summer-Dying-Loud-2022.pdf

 

Na teren MOSiR mogą wjechać autem:

-posiadacze biletów parkingowych (od strony ul. Mickiewicza)

-przedstawiciele mediów i fotoreporterzy na podstawie uzyskanej wcześniej akredytacji prasowej (od strony ul. Mickiewicza)

-motocykliści, którzy wcześniej zgłosili taką chęć na info@summerdyingloud.pl (od strony ul. Mickiewicza)

-osoby niepełnosprawne, które wcześniej zgłosiły taką chęć na info@summerdyingloud.pl (od strony ul. Mickiewicza)

-kampery i przyczepy campingowe (to czy auto jest czy nie jest autem kempingowym wpisane jest w dowód rejestracyjny) (od strony ul. Mickiewicza)

-muzycy, wystawcy, obsługa, zgodnie z programem imprezy i ustaleniami z organizatorem (od strony ul. 11 listopada)


Dojazd z Łodzi:

Jak dojadę z Dworca Łódź Kaliska?
Kieruj się na przystanek Parzęczewska/Staffa i wsiądź do autobusu nr 6
Dojedź do przystanku Rydzowa/Lniana i przesiądź się do autobusu 78
I dojeżdżasz do przystanku Wojska Polskiego/Południowa w Aleksandrowie Łódzkim

Jak dojadę z Dworca Łódź Fabryczna?
Kieruj się na przystanek Tuwima/Wysoka
I wsiądź do autobusu 83. Dojedź do przystanku Rydzowa/Lniana i przesiądź się do autobusu 78
I dojeżdżasz do przystanku Wojska Polskiego/Południowa w Aleksandrowie Łódzkim

Jak dojadę z Dworca Łódź Widzew?
Wsiądź w pociąg LKA kierunek Łowicz Główny, Dojedź do Dworca Łódź Żabieniec. Kieruj się na przystanek Woronicza/dw. Łódź Żabieniec wsiądź do autobusu 78 i dojeżdżasz do przystanku Wojska Polskiego/Południowa w Aleksandrowie ŁódzkimKomunikacja miejska - powrót po koncertach do Łodzi


Przystanek Aleksandrów Łódzki, Południowa koło NETTO
Godziny odjazdu:
23:49
00:49
02:19
03:49
Między innymi jedzie na:
Dworzec Łódź Żabieniec
Dworzec Łódź Widzew
Pełna trasa
http://mpk.lodz.pl/rozklady/tabliczka.jsp?direction=2&lineId=861&timetableId=4812&stopNumber=3203&date=2021-09-10-08:12:49JEDZENIE

na terenie festiwalu będą dostępne foodtrucki z opcją mięsną i wegetariańską oraz wegańską, a także napoje ciepłe i zimne, zarówno alkoholowe jak i bezalkoholowe.PŁATNOŚCI

W kasie biletowej, za gastronomię i na większości stoisk z płytami, gadżetami zapłacicie kartą. Warto jednak wziąć trochę gotówki na merch zespołów czy festiwalowe fanty! 

 

DEPOZYT

W budynku, w którym znajduje się mała scena, będzie dostępny bezpłatny depozyt. To świetne miejsce, by bezpiecznie przechować ciepłe ubranie, zakupy merchowe czy duży plecak.

 

KONCERTY

Podobnie jak w roku ubiegłym koncerty odbędą się na dwóch scenach - plenerowej scenie głównej oraz w zlokalizowanej pod dachem, na tyłach jednego z MOSiRowych budynków Krypcie. Teren będzie otwarty od 12:00, a koncerty rozpoczną się na dużej scenie o 13:00, a na mniejszej o 15:30. Pełen rozkład godzinowy na poszczególne dni wygląda następująco: 


SZTUKA WIZUALNA, WYSTAWY, DODATKOWE ATRAKCJE

 

Tuż przy scenie głównej będzie znajdować się namiot, w którym odbędą się spotkania z muzykami wraz z podpisywaniem płyt (informacje będą udostępniane na bieżąco w mediach społecznościowych festiwalu, w trakcie imprezy) 

Będzie też stoisko ze sprzedażą pamiątek festiwalowych oraz zespołowy merch. 

Nieco dalej, na boisku będzie zaś kino plenerowe z filmami klasy B.  

Wystawa sztuk wizualnych będzie w tym roku dwuczęściowa. W Krypcie, przy małej scenie stanie jej część pierwsza, zaś w Chacie Wiedźmy druga.  Będzie także tradycyjnie już strefa tatuażu. Szczegóły dotyczące artystów znajdziecie na profilu facebookowym organizatora. 

Miłośnicy rywalizacji z nagrodami mogą być spokojni. Również w tym roku odbędą się konkursy Krwawej Bestii. 

 

PRZYDATNE LINKI

www.summerdyingloud.pl

https://www.facebook.com/SummerDyingLoud

https://www.instagram.com/summerdyingloud/ 

 

BILETY

Karnety trzydniowe i bilety jednodniowe, wraz z wejściówkami na pole namiotowe i na parking są tu: 

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/summer-dying-loud

Bilety jednodniowe będziecie też mogli kupić przy bramie wejściowej.  

Wszystkie bilety podlegają wymianie na opaski i każdemu posiadaczowi wejściówki przysługuje pamiątkowy bilet kolekcjonerski. 

Dzieci do trzynastego roku życia wchodzą bez biletu, pod opieką dorosłego posiadającego bilet.

 

Czternasta edycja Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 7 - 9 września 2023 na terenie MOSiRu w Aleksandrowie Łódzkim. 

DO ZOBACZENIA !