piątek, 18 sierpnia 2023

Nowy album Primordial już pod koniec września!

Wszystko się kiedyś kończy. Pytanie brzmi - jak to będzie wyglądać? Czy tak, jak sobie wyobrażamy, a może inaczej? Czy tak to się kończy zastanawiają się na swojej nowej płycie muzycy Primordial. "How It Ends" ukaże się 29 września nakładem Metal Blade Records i poznaliśmy właśnie pierwszą zapowiedź tej wyczekiwanej przez fanów metalu płyty. Kultura, język, historia, społeczeństwo, ludzkość - kto wie, co się wydarzy z tym wszystkim... Niezależnie od tego, kim jesteś lub byłeś, masz jedną jedyną szansę na to wszystko. Pojawia się pytanie - czy to koniec twojego miasta, stanu, narodu? Album dotyka różnych mitów, tradycji, związków i zadaje pytanie o to, kto zareaguje, kto się zbuntuje i jakie będzie miało to skutki. 

„How It Ends” to bardzo gniewny, brutalny i pełen buntu i oporu album. To materiał, który wykracza poza metalową estetykę, ale jednocześnie podkreśla wyjątkowy styl Primordial. 

 Posłuchajcie pierwszego singla z płyty:

 

"How It Ends" ukaże się 29 września. Album można zamawiać tu: metalblade.com/primordial
 
Na albumie znajdą się następujące utwory:
1. How It Ends
2. Ploughs To Rust, Swords To Dust
3. We Shall Not Serve
4. Traidisiúnta
5. Pilgrimage To The World's End
6. Nothing New Under The Sun
7. Call To Cernunnos
8. All Against All
9. Death Holy Death
10. Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is An Orphan
 
Tuż po premierze płyty będzie okazja, by posłuchać nowego materiału na żywo. Primordial zagrają u boku Paradise Lost w ramach Ultima Ratio Fest. Polska odsłona wydarzenia odbędzie się we wrocławskim klubie A2 10 października 2023. Wystąpią także Harakiri For The Sky oraz Omnium Gatherum. Na wydarzenie zaprasza Knock Out Productions. Bilety są tu: https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/512