poniedziałek, 28 sierpnia 2023

Black Honey - A Fistful Of Peaches (17.03.2023)

Zgrzytliwe, chwytliwe gitary, przebojowość i nieco "zbuntowane" piosenki? Tego właśnie szukasz? Fajną, lekką i przyjemną płytę wydał kilka miesięcy temu zespół Black Honey. Czy to nowa świeża siła na brytyjskiej scenie alternatywnej?


 

Być może niewiele o nich jeszcze słyszeliście, ale "A Fistful Of Peaches" to trzeci album wyspiarskiego zespołu. To płyta konkretna, wypełniona chwytliwymi piosenkami i krótkimi strzałami, którym nie brakuje takiej typowo wakacyjnej energii. Choć ukazała się wiosną, świetnie sprawdza się latem, szczególnie w te cieplejsze, bardzo słoneczne dni.

Gdy jednak wsłuchacie się głębiej w teksty przenikające melodie, dojrzycie wiele osobistych refleksji i przemyśleń na temat współczesności. To mądre i szczere treści, które podkreśla konkretna muzyka oparta na gitarowych riffach, zdecydowanym wokalu i melodiach, do których chce się skakać, najlepiej na koncercie.

"A Fistful Of Peaches" łączy to, co podoba się słuchaczom współcześnie z brzmieniami rodem sprzed kilkudziesięciu lat, stawiając na zwarte formy. Jest tu trochę psychodelii, trochę grunge'owej energii, i wszystko to, za co można lubić indie rock. To bardzo "brytyjska" muzyka, bezkompromisowa, niespokojna, a zarazem bardzo "radiowa". Jest też kilka naprawdę hipnotyzujących momentów. Z powodzeniem sprawdzi się o dowolnej porze jako towarzysz codziennych zajęć, a słuchana regularnie wchodzi w głowę i nuci się ją bezwiednie. 

Może nie jest to materiał wybitnie oryginalny, bo znajdziecie na tym to, co już znacie i lubicie, ale broni się szczerością. Dobrze też słucha się ekspresji wokalnej liderki grupy. To muzyka, która jest po prostu OK, w porządku. Jest uniwersalna, oscyluje gdzieś ponad stylami i podziałami i choć przemówi głównie do młodszej części fanów muzyki gitarowej, ma szansę przywołać też przyjemne wspomnienia u trochę starszej wiekiem, ale niezmiennie młodej duchem publiczności. Krótko pisząc jest tu dla każdego coś fajnego.


76%

Albumu możecie posłuchać tu: https://blackhoneymusic.bandcamp.com/album/a-fistful-of-peaches

 

A przekonać się, jak ta muzyka prezentuje się na żywo będziecie mogli już 12 listopada w Gdańsku. Black Honey wystąpią w ramach Inside Seaside Festival w Amber Expo.  Szczegóły tu: https://insideseaside.pl