poniedziałek, 24 lipca 2023

Muzyczne lato w Trójmieście - Jazz na Wyspie i Koncerty nad Stawem Wróbla

Jesteście w sierpniu w Trójmieście i macie ochotę pójść na koncerty? Fundacja Palma przygotowała szereg ciekawych, a w dodatku bezpłatnych wydarzeń. Już za momencik startują dwa ciekawe cykle - Jazz na Wyspie w Śródmieściu oraz Koncerty nad Stawem Wróbla na Jasieniu. Przyjrzyjmy się bliżej programowi obu inicjatyw.Jazz na Wyspie
 

Cykl odbędzie się po raz drugi, w trakcie Jarmarku Św. Dominika. Na wyspie Ołowianka przez trzy najbliższe środy odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których usłyszymy najciekawszych reprezentantów i reprezentantki młodej sceny jazzowej w Polsce. To będzie czas, podczas którego królować będą improwizacje i elektroniczne brzmienia - niebanalne, obiecujące i niezwykle witalne.

W ramach Jazzu na Wyspie wystąpią następujący artyści:


26 lipca
Malina Midera Quartet
Marcel Baliński Trio

2 sierpnia
Sneaky Jesus
Alpaka Orkiestra

9 sierpnia
O.N.E. Quartet
Ziemowit Klimek


Start koncertów: 19.30
Wstęp bezpłatny.


Koncerty dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk, a ich współorganizatorem jest AmberExpo.

 

Koncerty nad Stawem Wróbla

W czwartkowe wieczory warto wybrać się nad Staw Wróbla. W malowniczej scenerii zagrają Antonina Car, Malina Midera, Olga Markowska i Zofia Esden. Nowatorskie i głęboko wrażliwe występy artystek z Gdańska pokażą różne perspektywy na muzykę współczesną, improwizowaną i elektroniczną. To doskonała propozycja dla osób szukających zatrzymania w samym środku wakacji. Koncerty odbywają się nieopodal stacji PKM Jasień.


3 sierpnia
Antonina Car

10 sierpnia
Olga Markowska

17 sierpnia
Malina Midera

24 sierpnia
Zosia Esden


Start koncertów: 20.00
Wstęp bezpłatny.

Koncerty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska, ich współorganizatorem jest Gdański Archipelag Kultury i Mobilny Dom Kultury. Partnerami wydarzenia są Alfa Park i Rada Dzielnicy Jasień, a patronem medialnym jest Trojmiasto.pl.