poniedziałek, 3 lipca 2023

Inside Seaside - będzie nowy festiwal w Gdańsku!

Na takie informacje czekają fani szeroko pojętej muzyki alternatywnej. W dniach 11-12 listopada 2023 do Trójmiasta zawita nowy festiwal Inside Seaside. W przestrzeniach Amber Expo w ciągu dwóch dni na trzech scenach wystąpi trzydziestu artystów. Główne gwiazdy festiwalu to Nothing But Thieves i Tom Odell, a oprócz nich zagrają między innymi Sleaford Mods, Nils Frahm i Shame. Zapowiada się ciekawie, prawda?Festiwal jesienią? Tak, to jak najbardziej możliwe i to nie tylko w klubowej formie! Inside Seaside to nowa inicjatywa organizowana przez połączone siły Agencji LIVE, odpowiedzialnej między innymi za Męskie Granie, Sea You Music Showcase, Electronic Beats czy trasy Krzysztofa Zalewskiego i Maty, Radia 357 oraz Miasta Gdańsk. Dwudniowe święto muzyki odbędzie się w zadaszonych przestrzeniach gdańskiego Amber Expo, zatem nie będzie trzeba martwić się pogodą i chłodnym jesiennym powietrzem. Oprócz koncertów będą też pokazy filmowe, spotkania, audycje, silent disco i różne strefy tematyczne. Więcej szczegółów niebawem.

To będą 2 dni muzycznego święta, w ramach którego zaprezentują się artyści przekraczający gatunkowe ramy, sięgający ku inspiracjom sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. Poznaliśmy już pierwszą pulę wykonawców! 


 

Właśnie ukazał się nowy, czwarty album brytyjskiej formacji Nothing But Thieves (więcej o nim tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/07/nothing-but-thieves-dead-club-city.html). Nagrania z "Dead Club City" z pewnością usłyszymy w Gdańsku. Drugim headlinerem imprezy, który zaprezentuje się na scenie głównej będzie Tom Odell, słynący z urzekających ciepłem gitarowych ballad. Artysta będzie promował swój nowy materiał z płyty "Best Day Of My Life". Na głównej scenie zagrają także absolutnie fenomenalni i niepodrabialni Sleaford Mods, których koncerty są zawsze ciekawym przeżyciem, a także post-punkowcy z Shame.

W wyjątkowej przestrzeni Theatre Stage wystąpi Nils Frahm, który niekonwencjonalnie łączy muzykę klasyczną z elektroniką, a także Bartek Wąsik, który wykona utwory zespołu Radiohead. Inside Seaside stawia także na młode twarze docenione przez publiczność, które na polskiej scenie są coraz bardziej rozpoznawalne: na festiwalu zaprezentują się Dawid Tyszkowski oraz Kaśka Sochacka. Pokaźną dawkę gitar zapewnią publiczności także Brytyjczycy z Black Honey, a także reaktywowany w tym roku zespół Kim Nowak braci Waglewskich.

 Zasłuchać się w jesiennej melancholii i oddać kontemplacji będzie można podczas występu jednego z najsłynniejszych polskich pianistów, Leszka Możdżera. Z pewnością nietuzinkowym wydarzeniem będzie też wyjątkowa reaktywacja zespołu Kury, który wykona w całości "P.O.L.O.V.I.R.U.S." - kultowy album nagrany ćwierć wieku temu jako muzyczny pastisz na Polskę doby lat 90. Grupa wystąpi w składzie, w którym nagrali płytę: Tymon Tymański, Piotr Pawlak, Jerzy Mazzoll, Olaf Deriglasoff, Larry Ugwu i Grzegorz Nawrocki.

Co tu dużo pisać - takiego wydarzenia bardzo brakowało w Trójmieście. Wypatrujcie kolejnych wieści.

Bilety już pojawiły się w sprzedaży. Znajdziecie je tu: https://www.eventim.pl/artist/inside-seaside-festival/