czwartek, 29 czerwca 2023

Summer Dying Loud 2023: Martyrdöd i Dödsrit zamykają tegoroczny skład!

Poznaliśmy komplet artystów, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej, czternastej edycji Summer Dying Loud. W Aleksandrowie Łódzkim, na terenie MOSiRu na dwóch scenach wystąpi pięćdziesiąt zespołów reprezentujących przeróżne oblicza rocka i metalu. Do składu dołączyły właśnie dwa ostatnie składy. To pochodzący ze Szwecji Martyrdöd i Dödsrit. Będzie zatem głośno, w sam raz pod nóżkę i do rozkręcenia pogo! Do tego sporo gitarowych popisów i fajnej energii! 


Pochodzący ze Szwecji Martyrdöd powstał w 2001 roku. Pozostając wiernym crust-punkowi w d-beatowym sosie, nagrali siedem pełnometrażowych albumów i zagrali niezliczone koncerty.
W 2017 roku podpisali kontrakt z Century Media Records, która wydała siódmy album zespołu Hexhammaren w maju 2019 roku.
Zespół pozostaje również zaangażowany w Southern Lord Records na terytorium Ameryki Północnej. Southern Lord wcześniej wydał trzy bardzo chwalone albumy „Paranoia” (2011), „Elddop” (2014) i „List” (2017). Od trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych z Black Breath, po Europie z Rotten Sound i Converge, Martydöd udowodnił, że jest stworzony do grania na żywo. Skład na przestrzeni lat niewiele się zmieniał. Ostatnia zmiana, która miała miejsce w 2018 roku, polegała na tym, że Tim Rosenqvist przeszedł na gitarę z basu, wypełniając pustkę po odejściu długoletniego członka Pontusa Rediga, pozostawiając obowiązki basu nowo zatrudnionemu i najbardziej kompetentnemu Danielowi Ekerothowi.

Dödsrit - co prawda to szwedzko-holenderski ansambl, ale jak piszą organizatorzy duch crustowej szwedzizny jest w nim silny niczym moc w Anakinie. W przypadku Dödsrit ten crustowy wibe łączy się umiejętnie z black metalem łamiąc konwenanse obydwu stylów. Na koncie trzy pełniaki, wyznaczające progres w kierunku coraz bardziej odważnych kompozycji, które w niesamowity sposób przekładają emocje na kataklizmiczne bity.
To będzie pierwszy koncert Dödsrit w Polsce. Panowie zagrają na scenie klubowej The Crypt. Zadbajcie o to by poczuli się tu na tyle dobrze, żeby zaczęli uwzględniać nasz kraj w swoich przyszłych trasach.

 

Summer Dying Loud odbędzie się w tym roku w dniach 7-9 września niezmiennie na terenie aleksandrowskiego MOSiRu.

W tym roku na festiwalu zagrają: 

7 września (czwartek):
Misguided, Gallower, Czerń, Hostia, Entropia, Messa, Grave Pleasures, Enslaved, Coroner, Blindead 23, Whalesong, Trup, Ampacity, Maggot Heart, Squash Bowels, E-L-R
 
8 września (piątek):
Datûra, MiR, Kaelan Mikla, Ketha, Rome, Autophagy, Sedimentum, .bHP, Mag, Planet Hell, Distruster, Motorowl, Martyrdöd, Furia, Katatonia, Dismember, Crippled Black Phoenix
 
9 września (sobota):
O.D.R.A, Gorycz, Drown My Day, Year Of The Cobra, Attic, Owls Woods Graves, Benediction, My Dying Bride, Candlemass, ...And Oceans, ARRM, Wieże Fabryk, Mānbryne, Grieving, Fvnerals, Seth, Dödsrit

Bilety na festiwal są wciąż dostępne tu: ebilet.pl/summerdyingloud