wtorek, 27 czerwca 2023

Koncerty 2023: co nas czeka w lipcu i w sierpniu?

Sezon wypoczynku w plenerze, urlopów, letnich festiwali i długich ciepłych wieczorów w pełni. Gdzie warto się wybrać, by połączyć odpoczynek z muzycznymi emocjami? W lipcu i sierpniu koncerty klubowe zwykle ustępują miejsca dużym wydarzeniom plenerowym, ale to nie znaczy, że nie wydarzy się nic ciekawego. Subiektywny przegląd koncertów, na które warto wpaść poniżej.

 


 

 

W Gdyni na lotnisku w Kosakowie właśnie rozpoczyna się Open'er Festival, ale to nie jedyna warta uwagi atrakcja początku wakacji. Już 1 lipca w Łodzi w Teatrze Wielkim wystąpi jedna z najwspanialszych wokalistek wszech czasów, Lisa Gerrard. Artystka zagra wraz z Julesem Maxwellem album "Burn" w ramach jubileuszu festiwalu Soundedit. Bilety jeszcze są, o tu: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-634-soundedit-23-lisa-gerrard-jules-maxwell-the-burn-concert--87506?id=472248#overall

4 lipca warto wpaść do Poznania na koncert Hellripper. Dzień później w Warszawie zagra natomiast Uniform, którzy wydali niedawno świetny split z japońskim Boris. Na oba koncerty zaprasza Winiary Bookings, podobnie jak 9 lipca do Proximy, gdzie zagrają Vintage Trouble, przywołujący w swoich dźwiękach lekkość muzyki z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Bilety na www.winiarybookings.pl

 


Fani metalu powinni zwrócić uwagę też na daty 5 i 6 lipca. Wtedy najpierw w B90 w Gdańsku i dzień później w Krakowie w Studiu zagrają Arch Enemy i Orbit Culture. Zapraszają B90 i Knock Out Productions. Jeśli 6 lipca będziecie natomiast w Warszawie, wpadnijcie do Progresji - w klubie zagra Monster Magnet, co będzie gratką dla miłośników psychodelicznego rocka, a na scenie letniej Amon Amarth wraz z Bleed From Within. Bilety na www.knockoutprod.net

12 lipca w Warszawie zaprezentuje się Ben Howard, który z pewnością ukoi i rozkołysze. Na koncert zaprasza Fource Poland (www.fource.pl). 15 lipca warto być natomiast we Wrocławiu, bo tam zagra mongolska sensacja, The Hu. Bilety u Knock Out Productions. Tego dnia w Warszawie świetnie będą bawić się zaś fani alternatywy z nutą luzu i jazzu, za sprawą występu Tash Sultany. Artyści wystąpią na Letniej Scenie Progresji. Zaprasza Winiary Bookings! 


Weekend 20-23 lipca zapowiada się bardzo ekscytująco.  Miłośnicy ekstremów powinni rozważyć wizytę w Warszawie. 20 lipca w Hydrozagadce zagra Brujeria. Zaprasza Knock Out Productions. 23 lipca warto zaś być w Katowicach, gdzie na zaproszenie Mystic Coalition zagra legendarny Megadeth w towarzystwie Kreatora i Sacred Reich. A jeśli lubicie muzykę z różnicy stron świata, to pamiętajcie, że w dniach 20-22 lipca w Gdyni odbędzie się festiwal Globaltica. Szczegóły tu: https://globaltica.pl/#/PL/home

Coś jeszcze w lipcu? 27-go w Krakowie w Muzeum Manggha odbędzie się uczta dla fanów metalowej poezji. Swój solowy repertuar zaprezentuje Steve Von Till. 30go lipca warto natomiast wrócić na Letnią Scenę Progresji, gdzie zaprezentują się Architects. W roli gości wystąpią zaś Imminence i Heriot. Oba zespoły dały świetne koncerty podczas tegorocznej edycji Mystic Festival.  Na oba wydarzenia zaprasza Knock Out Productions! 

Na przełomie lipca i sierpnia w Katowicach i w Warszawie na zaproszenie Winiary Bookings zagra Dying Fetus!


A co będzie działo się w sierpniu?  Z pewnością pamiętacie o koncertach Depeche Mode w Warszawie i w Krakowie 2 i 4 sierpnia, a także o występie Wardruny w kieleckim amfiteatrze 6 sierpnia. Tego dnia w Poznaniu i dzień później w Krakowie zagra Possessed. Szczegóły na stronie Knock Out Productions. 6 sierpnia w Warszawie zagra natomiast Cro-Mags. Na koncert zaprasza Winiary Bookings. 

W dniach 6-11 sierpnia fani cięższych brzmień będą mieli nie lada wyzwanie wybierając wydarzenia. W samej Warszawie odbędzie się kilka koncertów! 

Knock Out Productions zapraszają jeszcze:

 8-go sierpnia do Warszawy i 9-go do Krakowa na święto hardcore punku. Zagrają Biohazard, Dog Eat Dog, Terror i Schizma

9 i 10 sierpnia do warszawskich Chmur i krakowskiego Zaścianka na koncerty szalonych The Callous Daoboys oraz 11go sierpnia na koncert Hanabie, który odbędzie się w Hydrozagadce w Warszawie.

Szczegółów szukajcie na www.knockoutprod.net


 

A co na to inni? Ciekawą kontrę proponuje Winiary Bookings :)

7go sierpnia w Poznaniu Pod Minogą zagra Scowl

8.08 w B17 w Poznaniu i 9.08 we Wrocławiu w Zaklętych Rewirach wystąpi Deicide

8.08 w Katowicach zagra Crowbar

8.08 w Krakowie w Kwadracie i 9.08 w Warszawie w Hybrydach zaprezentują się mistrzowie technicznego death metalu, Archspire

9 sierpnia w Poznaniu Pod Minogą wystąpi Evildead

8-10 sierpnia kolejno we Wrocławiu, w Poznaniu i w Warszawie wystąpi zaś indie popowy duet Still Corners z charyzmatyczną wokalistką Tessą Murray. 

Na trzy koncerty do Polski przyjadą też pochodzący z Mołdawii Infected Rain. Zagrają 11 sierpnia w Zaścianku w Krakowie, 13 sierpnia we Wrocławiu w Klubie Łącznik i 14 sierpnia w Poznaniu Pod Minogą. 

Bilety? Oczywiście na www.winiarybookings.pl !!!W dniach 9-13 sierpnia w Chorzowie odbędzie się FEST Festival, w ramach którego zagrają między innymi Kasabian, The Chemical Brothers i Bonobo. Fani indie rocka coś dla siebie znajdą też 16 sierpnia. Na Letniej Scenie Progresji w Warszawie zagra Alt-J! Zaprasza Charm Music Poland. A dla tych, co lubią mocniejsze tematy 16 sierpnia w Hydrozagadce zagra Fit For An Autopsy. Zaprasza Winiary Bookings!

14 i 15 sierpnia w Poznaniu i w Warszawie wystąpią zaś Zebrahead. 18 sierpnia bądźcie w Warszawie w Voo Doo, jeśli lubicie mroczną elektronikę. Zagra Hocico!

22 sierpnia we Wrocławiu w Starym Klasztorze swój drugi polski koncert zagra Steve Von Till. Szczegóły na stronie Knock Out Productions!

Ostatni weekend miesiąca to równie trudna decyzja. 25 i 26 sierpnia w Wałbrzychu odbędzie się Metal Mine Festival. Zagrają Gaerea, Rotting Christ i wiele innych świetnych zespołów z gatunku black i death. 26 sierpnia w Krakowie przy Kamiennej 12 zagra legendarna Sepultura, a w Inowrocławiu odbędzie się Ino-Rock Festival. Wystąpią Soen, Collage, Long Distance Calling, David Cross Band i Here On Earth. Bilety na www.rockserwis.pl

A na dokładkę 29 sierpnia w Starym Klasztorze we Wrocławiu wystąpią bardzo cenieni za swój najnowszy album Bell Witch.  

Oczywiście to nie wszystko. Bądźcie czujni, bo może pojawić się jeszcze wiele informacji! Do usłyszenia :)