czwartek, 25 maja 2023

Mystic Festival 2023: niezbędnik festiwalowicza

Mystic Festival zbliża się wielkimi krokami! O muzycznych propozycjach pisałam już sporo i pewnie też sami macie już jakieś plany koncertowe, ale jest jeszcze jedna, a może i najważniejsza kwestia - informacje organizacyjne, bez których ciężko będzie poradzić sobie na festiwalu. O czym warto pamiętać, wybierając się na festiwal? Ważne informacje znajdziecie poniżej!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Mystic Festival odbędzie się 7, 8, 9 i 10 czerwca 2023.

Pierwszym dniem festiwalu będzie Warm Up Day (7 czerwca), dostępny dla posiadaczy karnetów 4-dniowych oraz pakietów VIP.Godziny otwarcia festiwalu: 14:00 (Main Stage – 16:00)

 • Start koncertów: 14:30 (Warm Up Day – 15:45)
 • Koniec koncertów: ok. 02:00
 • Zamknięcie terenu przy Main Stage: ok 1:30, Park Stage: ok. 2:30
 • W przypadku innych stref ulokowanych na Ulicy Elektryków, istnieje możliwość pozostania dłużej, maksymalnie do 3:00.

Godziny otwarcia punktów wymiany na opaski:

DataGodzinyMiejsce
6.0614:00-21:00Wydział Remontowy, ul. Doki 1
7.0612:00-północwejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców
8.0612:00-północwejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców
9.0613:00-północwejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców
10.0613:00-północwejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców
 • Wejście na teren festiwalu jest możliwe wyłącznie po zeskanowaniu kodu z ważnego biletu wstępu. Każdy festiwalowicz otrzyma opaskę upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich koncertach, odbywających się na każdej ze scen w ramach nabytego biletu.
 • Pamiętajcie, że wcześniejsza wymiana biletów na opaski pozwoli Wam uniknąć ewentualnych kolejek w dniu festiwalu!
 • Bilety nie są imienne – bilet na opaskę można wymienić tylko osobiście

 

ROZKŁAD TERENUBrama festiwalowa będzie znajdowała się przy ul. Narzędziowców, od strony przystanku SKM Gdańsk Stocznia i przystanku tramwajowego Brama Oliwska. Pięć scen, strefa gastronomiczna, stoiska z merchem - wszystko dokładnie zostało rozpisane na powyższej mapce. Po wejściu na teren powitają was oficjalne stoiska z merchem festiwalowym. Gdy skręcicie w lewo w Ulicę Elektryków, znajdziecie strefę gastronomiczną mieszczącą się w hali W4. To kilka fajnych food trucków, bar oraz siedzenia z drewnianych palet i strefa z pufami i fotelami, gdzie będziecie mogli się zrelaksować pod dachem. Stamtąd już tylko kilka kroków na Shrine Stage mieszczącą się w klubie B90, Sabbath Stage mieszczącą się w Drizzly Grizzly i Desert Stage bezpośrednio przy ulicy, tuż obok dużej platformy wypoczynkowej z leżakami i hamakami, skąd rozpościera się piękny widok na stocznię. Na piętrze W4 znajdziecie salę kinową, gdzie mieścić się będzie strefa VHS Hell z fantastycznie pokracznymi pokazami filmowymi, a w podziemiach hali znajdować się będzie galeria sztuki, gdzie swoje prace przedstawi perkusista Voivod, Away. Szczegóły tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/05/mystic-festival-2023-niespodzianki-od.html

Przy ulicy Narzędziowców pośród drzew podobnie jak w roku ubiegłym stanie Park Stage, zaś Main Stage ciut dalej, na terenie Stoczni Cesarskiej. Przy obu scenach będą kolejne strefy gastronomiczne, a przy scenie głównej także strefa dla mediów. EKOLOGIA

 
Organizatorzy w jak największej mierze starają się, by przy tegorocznej edycji wyprodukować jak najmniej opadów, dlatego napoje będą serwowane w kubkach wielokrotnego użytku z jednym z kilku festiwalowych wzorów. Na stoisku z merchem w sprzedaży pojawią się mysticowe bidony. Każdy uczestnik będzie mógł także ugasić pragnienie z nielimitowanego wodociągu, dostępnego przez cały czas trwania imprezy. 

Na teren Mystic Festival można wnosić puste bidony na wodę o pojemności max 1L.

Ponadto, merch festiwalowy będzie pakowany w eko rulony.

Na teren festiwalu można wnosić karimaty oraz wszelkiego rodzaju maty.

 

PRZECHOWYWANIE RZECZY

To, co przyniesiecie ze sobą i to, co kupicie na festiwalowych stoiskach – a co niekoniecznie będziecie chcieli nosić ze sobą od sceny do sceny, będziecie mogli bezpiecznie schować! Zarówno na samym festiwalu, jak i na polu namiotowym będziecie mogli skorzystać z samoobsługowych skrytek depozytowych. Każda z nich wyposażona jest w gniazdko elektryczne, więc naładujecie też swoje telefony czy powerbanki. Do wyboru dostępne są dwa rozmiary.
 
Wykupić je można na miejscu płacąc kartą, telefonem lub zarezerwować online już dziś, pod tym linkiem: https://reservations.mlunit.eu/iframe/213
Liczba skrytek jest ograniczona!

 

PŁATNOŚCI

wszystkie płatności na terenie festiwalu - napoje, jedzenie, merch,  pamiątki itp. będą odbywały się bezgotówkowo. 

To dla waszej wygody i bezpieczeństwa, by zminimalizować kolejki na stoiskach i uprościć płatność. Wszędzie będziecie mogli płacić kartami kredytowymi i debetowymi, a także wszelkimi urządzeniami z zarejestrowaną kartą (np. telefonami i zegarkami). Dla gości festiwalowych, którzy dysponują wyłącznie gotówką, przewidzieliśmy punkty, w których wymienią złotówki na karty festiwalowe (i z powrotem – jeśli nie wykorzystają całej sumy).


 

BILETY

Karnety i bilety jednodniowe wciąż są dostępne. Znajdziecie je tu: www.mysticfestival.pl


Wszystkie bilety zostaną wymienione na opaski. Będzie można uczynić to już we wtorek 6.06, w Wydziale Remontowym przy ulicy Doki 1, od 15:00 do 20:00. W trakcie festiwalu od 7 do 10 czerwca przy bramie głównej festiwalu, od 12:00 do 22:00.

 

DOJAZD 

 Na teren festiwalu można dostać się kilkoma drogami:

- Szybką Koleją Miejską (SKM-ką), kursującą na trasach: Lębork-Wejherowo-Reda-Rumia-Gdynia-Gdańsk. Przystanek końcowy dla festiwalowiczów to GDAŃSK STOCZNIA (między Gdańskiem Głównym i Politechniką). Bilety na przejazdy można kupić:

·         w kasach biletowych SKM (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować na stacji, na której rozpoczyna się podróż. Kasowniki znajdują się najczęściej w tunelach prowadzących do stacji). 

·         online – za pośrednictwem aplikacji SKM Kompas, KOLEO, Jakdojade czy Skycash. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.skm.pkp.pl/ 

 

- Tramwajami ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku). Krótki spacer na teren wydarzenia umożliwi wysiadka na przystanku STOCZNIA SKM 02, znajdującym się przy wiadukcie i przy gdańskich żurawiach. Numery tramwajów, które zatrzymują się na tym przystanku, to: 3, 7, 8, 10. Bilety na przejazdy można kupić:

 

·         w kioskach i salonikach prasowych (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować w tramwaju).

·         w biletomatach umieszczonych na wybranych przystankach. Te bilety nie wymagają kasowania w pojeździe. 

·         online – za pośrednictwem wybranej aplikacji: GoPay, Jakdojade, moBILET, Mpay, Skycash, zbiletem.pl. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://ztm.gda.pl/  

 

DOJAZD Z LOTNISKA

 

Dojazd z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy (dzielnica Matarnia):

 

- Szybką Koleją Miejską (SKM-ką) na trasie z przystanku Gdańsk Port Lotniczy do Gdańsk Stocznia (z przesiadką na przystanku Gdańsk Wrzeszcz). Bilety na przejazdy można kupić:

·         w kasach biletowych SKM (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować na stacji, na której rozpoczyna się podróż. Kasowniki znajdują się najczęściej w tunelach prowadzących do stacji). 

·         online – za pośrednictwem aplikacji SKM Kompas, KOLEO, Jakdojade czy Skycash. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.skm.pkp.pl/ 

 

- Tramwajami ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku) z przystanku PORT LOTNICZY 01. Podróż odbywa się z przesiadką. Przystanki docelowe, które znajdują się najbliżej terenu festiwalu, to JANA Z KOLNA 01, EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI 02, DWORZEC GŁÓWNY 05 lub DWORZEC GŁÓWNY 07. Z każdego z przystanków uczestników czeka krótki (5-10 minut) spacer na miejsce wydarzenia. Bilety na przejazdy można kupić:

·         w kioskach i salonikach prasowych (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować w tramwaju).

·         w biletomatach umieszczonych na wybranych przystankach. Te bilety nie wymagają kasowania w pojeździe. 

·         online – za pośrednictwem wybranej aplikacji: GoPay, Jakdojade, moBILET, Mpay, Skycash, zbiletem.pl. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://ztm.gda.pl/

 

TRASA Z PKP GDAŃSK GŁÓWNY

Osoby, które na Mystic Festival 2022 przyjadą połączeniami kolejowymi, mają możliwość odbycia krótkiego spaceru krajoznawczego (15 minut), w czasie którego będą mogli zobaczyć:

 

 • Plac Solidarności w Gdańsku, miejscu znanym z działalności ruchu NSZZ Solidarność i protestów podczas sierpnia 1980. Na placu znajduje się Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, zwany popularnie "pomnikiem trzech krzyży", wraz z tablicami zawierającymi nazwiska poległych. 
 • Historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej.
 • Budynek Europejskiego Centrum Solidarności (ECS).
 • Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej. 

 

Istnieje także możliwość przebycia krótkiego dystansu pomiędzy PKP Gdańsk Główny a Stocznią Gdańską tramwajami i SKM-ką.

Wszystkie ważne informacje są tu: https://www.mysticfestival.pl/jak-dojechac/

 

PARKING

Na terenie Mystic Festivalu nie ma możliwości zaparkowania pojazdów. Zalecamy pozostawienie aut na jednym z niżej wymienionych miejsc:

 

 • Darmowy parking niedaleko wejścia na teren festiwalu (okolice 100-czni, Popiełuszki 5). Pojemność: ok. 200 aut. Całodobowy. Brak możliwości rezerwacji miejsc.
 • Płatny parking kubaturowy przy ul. Jana z Kolna 5. Pojemność: ok. 500 miejsc postojowych. Całodobowy.
 • Płatny parking kubaturowy przy ul. Podwale Grodzkie 6 (wjazd na parking od ul. Rajskiej). Pojemność: ok. 200 miejsc postojowych. Całodobowy.
 • Parkingi Hevelianum (ul. Gradowa 3, ul. Gradowa 11, ul. 3 Maja 9). Pojemność: ok. 250 miejsc postojowych (łącznie). Całodobowy.
 • Parking podziemny Europejskiego Centrum Solidarności (wjazd ulicą Nowomiejską - od ul. Jana z Kolna lub ks. Jerzego Popiełuszki). Pojemność ok. 287 miejsc. Czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6-22. 

Więcej informacji o możliwościach parkowania w Gdańsku udostępnia Gdański Zarząd Dróg i Zieleni na swojej stronie: https://gzdiz.gda.pl/zalatw-sprawe/parkingi,a,4578 

 

NOCLEGI 

Wiele miejsc noclegowych w Trójmieście już poznikało lub oferuje tak wysokie ceny, że strach się bać. Jest na to jednak rada. Po raz pierwszy w tym roku na terenie festiwalu będzie pole namiotowe. Zlokalizowane będzie na Placu Zebrań Ludowych, w pobliżu dworca PKP i PKS w Gdańsku Głównym, przy przystanku tramwajowym i autobusowym Brama Oliwska. To jeden przystanek od dworca, kilkaset kroków do stacji SKM Gdańsk Stocznia, z którego już tylko krok to głównej bramy festiwalowej.

Na Mystic Camp rozbijecie namiot, zaparkujecie samochód i kampera, posilicie się, umyjecie, podładujecie telefon i odsapniecie po koncertowych szaleństwach. 

 Mystic Camp będzie czynny 06.06.2023 od godz. 16.00 do 11.06.2023 do godz. 12.00.

Wymiana biletów Mystic Camp (nocleg, parking dla samochodu osobowego, parking dla campera) na opaski będzie otwarta od 16:00 w dniu 6 czerwca 2023.

Wejście dla pieszych oraz wjazd na Mystic Camp od ul. 3 maja.

Na teren Mystic Camp mają wejście wyłącznie osoby z opaską „Mystic Camp: Nocleg”.


Na Mystic Camp będą sanitariaty, prysznice, umywalnie, bar, sklep z podstawowymi artykułami, punkt informacyjny, depozyt oraz patrol medyczny.

Więcej informacji na temat Mystic Camp znajduje się w regulaminie:
https://tickets.mysticfestival.pl/REGULAMIN_POLA_BIWAKOWEGO_MYSTIC_FESTIWAL_2023.pdf

 

KTO? KIEDY?

Jedną z najbardziej przydatnych rzeczy na festiwalu jest czasówka. Znajdziecie ją tu: https://www.mysticfestival.pl/program/

Start koncertów: 15:15 (Warm Up Day – 15:45)

Koniec koncertów: ok. 02:00

Godziny otwarcia festiwalu: 14:00 (Main Stage – 16:00)

 

CO MOŻESZ ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Bramę wydarzenia możesz przekroczyć z karimatą, półlitrową butelką wody bez korka, posiłkiem (tylko w wypadku posiadania dokumentu poświadczającego specjalną dietę ze względów medycznych). Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia broni, także kolekcjonerskiej, oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Całą listę niedozwolonych przedmiotów znajdziesz w Regulaminie wydarzenia tutaj:

https://www.mysticfestival.pl/regulamin/

Weźcie też coś na wypadek deszczu i chłodu, bo Main i Park Stage nie są zadaszone. Przydadzą się też wygodne buty!  INNE WAŻNE SPRAWY

Tu znajdziecie listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami: https://www.mysticfestival.pl/faq/

Na dole strony także kontakt do organizatorów, którzy chętnie wyjaśnią wasze wątpliwości:)

Wiem, że nikt nie lubi dokumentacji, ale naprawdę WARTO SPRAWDZIĆ REGULAMIN WYDARZENIA: https://www.mysticfestival.pl/regulamin/

 

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

To co, gotowi? Do zobaczenia :)