piątek, 26 maja 2023

Godsleep - Lies To Survive (7.04.2023)

Nie dla ideologii, pozycji uzyskanej przemocą, kosztem innych, nie dla życia w strachu, ciągłej niepewności o jutro, trzeba coś zmienić, a by to zrobić, warto zacząć od siebie - takie przesłanie kryje w sobie utwór rozpoczynający nowy album Godsleep. Na "Lies To Survive" znajdziecie wiele słów pełnych wspomnień i refleksji, a zarazem punktujących absurdy współczesnego życia, oczywiście opatrzone świetną, bezpośrednią muzyką z pogranicza punku, metalu i rocka alternatywnego.

 


 

 

 

 Jakie emocje wywołuje ten album?

Choć zawieszona jest silnie we współczesnym świecie, to bardzo nostalgiczna podróż, do brzmień z lat dziewięćdziesiątych, szczególnie w takich kompozycjach, jak rozmarzone, beztroskie "Saturday", mocno osadzone w minionych latach "Better Days" z uzależniającym wokalem i zbuntowane "Cracks".

Album skłania do refleksji, jest bardzo nostalgiczny. Z drugiej strony daje kopa do działania i po prostu stanowi porcję świetnej muzyki. Co wyróżnia ten materiał na tle innych płyt?

To  gatunkowa fuzja - wywodząca się ze sludge'u i stoner metalu, ale wykraczająca daleko poza tę stylistykę, w kierunku rockowych melodii w grunge'owym stylu i punkowej zadziorności. Zwróćcie też uwagę na to, z jaką łatwością śpiewa Amie Markis, poruszając się bez trudu pomiędzy śpiewem i przeszywającym wrzaskiem. Są tu zarówno krótkie, mocne strzały jak i kompozycje rozbudowane - dla każdego miłośnika ambitnych, nieszablonowych dźwięków coś miłego.Kiedy najlepiej słuchać tej płyty?

Rewelacyjnie brzmi podczas jazdy samochodem, ale równie dobrze słucha jej się w domu. O czym jest ten album?

Znajdziecie tu osobiste refleksje podmiotu w odniesieniu do podjętych wcześniej życiowych decyzji, na tle współczesnej rzeczywistości. To uniwersalna opowieść, w której każdy wrażliwy odbiorca znajdzie coś, co do niego przemówi. Odbicie życia w nudnym mieście, gdzie nic się nie dzieje, młodzieńczego buntu, lęków, strachów...Kto powinien sięgnąć po ten album?

Ci, którzy nie mają ściśle zdefiniowanego "muzycznego" kierunku, którzy nie szufladkują się jedynie w technicznych odmianach metalu, a lubią międzygatunkowe wycieczkiDlaczego warto tego posłuchać?

Działająca od 2010 roku grupa stale się rozwija i poszukuje nowych brzmień. To kolejny krok naprzód, ku jeszcze większej różnorodności. To szczera, naprawdę dobra muzycznie i lirycznie płyta, która zadowoli miłośników różnych gatunków.

82% 

Posłuchaj płyty: Godsleep - Lies To Survive


Godsleep zagrali świetny koncert na Desertfest w Berlinie. Więcej o nim tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/05/desertfest-berlin-day-1-obsessed-king.html

Grecka grupa wystąpi jesienią w Polsce, w listopadzie zagra w Łodzi, dokładnie 12.11 w Klubie Wooltura, szczegóły tu: https://www.facebook.com/events/1164626670842654