piątek, 10 marca 2023

Finał Road To Mystic 2023 - zdecyduj, kto zagra na festiwalu!

Poznaliśmy finalistów tegorocznego konkursu Road To Mystic, którego laureaci zaprezentują się na Mystic Festival. Jury wytypowało 50 zespołów. Teraz pora na was. Zdecydujcie kto będzie zwycięzcą! Właśnie ruszyło głosowanie publiczności. 
W tym roku organizatorzy otrzymali rekordową liczbę zgłoszeń - niemal 190 zespołów, tworzących przeróżną muzykę - od metalu symfonicznego, przez punk, black, death metal, heavy metal, muzykę eksperymentalną aż po międzygatunkowe fuzje. Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszeń jury wybrało finałową 50-tkę, która bierze udział w głosowaniu publiczności. 

Do finału zakwalifikowali się:

 Wavs, 2020, Artificial, Ashborn, Asteriæ, Ballbreaker, Crippling Madness, Cronica, Cry of The Nile, Datûra, Death Has Spoken, Demeted, Dvarga, Engraver, Exul, Faust, Frightful, Hydra, Hypnosaur, Karpathian Relict, Khrognar, KingCrown, Kingsphere, Królówczana Smuga, Mentally Blind, Mepharis, Miam, Mordial, Mortemorium, Mound, MüuT, My Heart In Atrophy, Nenufar, Pandemic Outbreak, Premonitions, Procez, Rät King, Retrospective, Sarmat, Smoke Rites, Solar Trip, Sothoris, Species, StormHammer, Synapsa, Tenebris, Thempest, Vephar, Yantra i Zmarłym. 

Głosowanie trwa do 31 marca 2023. Najlepszą czwórkę poznamy 5 kwietnia!


Głosować można tu: https://www.mysticfestival.pl/pl/road-to-mystic 

Znajdziecie tam też opisy zespołów.


Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nie przydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Najlepszą czwórkę poznamy 5 kwietnia, a już 13 kwietnia odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly (tym samym, który na festiwalu przeistacza się w Sabbath Stage). Finał Road to Mystic połączony będzie z koncertem Soilwork, Kataklysm i Wilderun – w odbywającym się za ścianą, w B90. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2023, a jego muzyka zostanie zaprezentowana na antenie Antyradia.

Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński, Bartosz Cieślak, Jarosław Anzhellmo Giers, Jarosław Kowal i Jarek Szubrycht.

Przypominamy, że na festiwalu wystąpi ponad 90 zespołów, w tym m.in. Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, Electric Wizard, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer i Greg Puciato.

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalowej.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety trzydniowe w cenie 669 zł (I pula).
- Karnety czterodniowe VIP w cenie 899 zł.
- Bilet weekendowy (piątek i sobota) w cenie 449 zł (I pula).
- Bilety jednodniowe w cenie 279 zł (I pula).
- Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
- Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
- Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.