piątek, 24 marca 2023

Dead Poet Society zagrają w Warszawie

Misją zespołu Dead Poet Society jest sprawienie, by odbiorcy poczuli coś, czego wcześniej nie mieli okazji. Dlatego rzucają rękawicę klasycznej muzyce rockowej i poszukują nowych środków ekspresji, jednocześnie nie stroniąc od ciężkich brzmień. Poszukiwaczy nowych wrażeń zapraszamy już 27 czerwca 2023 roku do warszawskiego klubu Hydrozagadka na ich pierwszy polski koncert. Na koncert zaprasza Fource Poland.

 Pochodzący z Bostonu kwartet zawiązał się w 2013 roku w światowej sławy Berklee College of Music, gdzie zyskali łatkę jednego z najgorszych zespołów szkolnych. Od początku przyświecała im idea, by stworzyć sztukę z czegoś zepsutego. Symbolem tego stała się stara siedmiostrunowa gitara, którą Jack Collins zakupił w supermarkecie jako licealista. Nie da się z niej wydobyć tradycyjnych akordów ani tonacji, niemniej to ona otworzyła muzykom drzwi do nowego sonicznego świata, stając się źródłem niepokojących i wpadających w ucho riffów, przywodzących na myśl dokonania Jeffa Buckleya czy Matta Bellamy’ego. Ich debiutancki album -!- ukazał się w marcu 2021 roku i jest wypełniony stadionowymi refrenami, przesterowanym basem, nastrojowymi dream-popowymi motywami oraz jazzowym groovem perkusji. Wśród inspiracji wymieniają zarówno Royal Blood i Led Zeppelin, jak i innowatorskie dokonania St. Vincent czy Tyler, the Creator.


 

 

Ta wybuchowa mieszanka zabrzmi w Warszawie na scenie Hydrozagadki 27 czerwca 2023 roku. Bilety w cenie 69 zł w sprzedaży od 27 marca od 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Going.pl, Ticketmaster.pl oraz we wszystkich Empikach.