wtorek, 21 lutego 2023

Znamy już prawie wszystkich artystów Sea You Music Showcase

 Sea You Music Showcase zbliża się wielkimi krokami. W tym roku impreza potrwa aż trzy dni. Od 13 do 15 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na dwóch scenach obok siebie zaprezentują się artyści z bardzo różnych muzycznych bajek. Będą to z pewnością wyjątkowe wieczory!
Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących pierwszego dnia, 13 kwietnia. Kuratorem małej sceny został zespół Jazxing, który zaprosił do współpracy bardzo ciekawych artystów. W podziemiach teatru wystąpią: Dead Vistula, dfl - drewnofromlas, Izes, Roman Wróblewski Music Trio oraz YANS.

 Czym kierowali się kuratorzy?
“Wybór którego dokonaliśmy w zupełności nie jest przypadkowy, gdyż zależało nam na naprawdę różnorodnym składzie - chodziło nam o ukazanie eklektyczności naszej trójmiejskiej sceny. Dobraliśmy artystów przede wszystkim pod kątem stylistyk, które nas samych inspirują w procesie tworzenia. Chodziło nam o “wielopłaszczyznowość” tego dnia, bo znajdziemy tu zarówno nowoczesne podejście do muzyki jazzowej, trip-hop, dub jak i muzykę syntezatorową i gitarową.“ - tak mówią członkowie Jazxing


Jazxing  to gdański duet producencko-djski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza, który zadebiutował utworem "A może by" w katalogu labelu The Very Polish Cut Outs. Obecnie promują swój debiutancki album 𝘗𝘦𝘢𝘳𝘭𝘴 𝘰𝘧 𝘵𝘩𝘦 𝘉𝘢𝘭𝘵𝘪𝘤 𝘚𝘦𝘢. Jest to dźwiękowa egzemplifikacja lokalnego rozumienia estetyki #balearic, w kontekście codziennego przeżywania dynamicznych zmian w nadbałtyckim mieście - poprzez formy bliskie brzmieniom Synth/New Wave, Electronica, Trip-Hop, Post Punk i Dub. Słychać tu również inspiracje zaczerpnięte ze składów takich jak Air, Saint Etienne, czy twórczości brytyjskiej legendy Andrew Weatheralla. 〰 to gdański duet producencko-djski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza, który zadebiutował utworem "A może by" w katalogu labelu The Very Polish Cut Outs. Obecnie promują swój debiutancki album 𝘗𝘦𝘢𝘳𝘭𝘴 𝘰𝘧 𝘵𝘩𝘦 𝘉𝘢𝘭𝘵𝘪𝘤 𝘚𝘦𝘢. Jest to dźwiękowa egzemplifikacja lokalnego rozumienia estetyki #balearic, w kontekście codziennego przeżywania dynamicznych zmian w nadbałtyckim mieście - poprzez formy bliskie brzmieniom Synth/New Wave, Electronica, Trip-Hop, Post Punk i Dub. Słychać tu również inspiracje zaczerpnięte ze składów takich jak Air, Saint Etienne, czy twórczości brytyjskiej legendy Andrew Weatheralla.

Coraz mniejsza liczba niebieskich oczek oznacza, że poznaliśmy już niemal wszystkich artystów tegorocznej edycji. Pora zacząć szykować się do festiwalu. Wypatrujcie kolejnych ogłoszeń i informacji. Niebawem program wydarzenia i podział na dni i sceny.

Bilety są tu: https://bit.ly/3D853Yv