środa, 22 lutego 2023

Wspólna trasa koncertowa Ampacity i Doli

W pierwszej połowie maja AMPACITY wyruszy w Polskę, by promować swój najnowszy album "IV", który ukaże się 31 marca nakładem wytwórni Piranha Music. W instrumentalnym locie do odległych stanów świadomości towarzyszyć im będzie sensacyjna DOLA, która wprowadzi w program tej muzycznej wycieczki trochę obłędu, mroku i niepokoju. Na koncerty zaprasza Piranha Music.
Trasa zawita do sześciu polskich miast:
5 maja - Poznań / Pod Minogą
6 maja - Warszawa / Hydrozagadka
7 maja - Toruń / NRD
12 maja - Wrocław / Liverpool
13 maja - Kraków / Alchemia
14 maja - Katowice / Katofonia

Oprawę graficzną koncertów zaprojektował Adam Bejnarowicz / Muzykografika.


Ampacity to zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta “Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa ("Superluminal" w 2015 oraz "The Sum of All Flaws" z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album.
 

 

Powstała w 2018 roku DOLA składa się z trzech muzyków z różnych części Polski. Psychodeliczny doom metal, gitara akustyczna, blast beat i przesterowany bas topią się w tyglu przepełnionym prymitywnym obłędem, apatycznym smutkiem, nostalgią dziecka i strachem godnym naszych czasów. Trio szturmem wzięło polską scenę w 2020 roku wydając niespodziewanie debiutancki album zatytułowany po prostu “Dola“, który przez wielu został nazwany jednym z ciekawszych debiutów roku. Tylko rok przyszło nam czekać na następcę tego dzieła, bo już w 2021 zespół wydał drugi, równie dobrze przyjęty album “Czasy“. Oba albumy zostały wydane własnym sumptem przez zespół, a następnie wznowione pod koniec 2022 roku przez Piranha Music.

 

Bilety: https://goout.net/pl/ampacity/pzqbptf/ i https://goingapp.pl/wydarzenie/ampacity-dola-ignu/maj-2023