piątek, 17 lutego 2023

Powstał film o zespole Amenra

Szukasz pomysłu na wieczór? Zawsze fajnym rozwiązaniem jest film, a szczególnie ten, który możesz połączyć z ulubioną muzyką. Niedawno powstał bardzo ciekawy dokument o jednym z najważniejszych post metalowych zespołów w historii - belgijskiej grupie Amenra. Amenra to coś więcej niż zespół - to transfer emocji, to doświadczenie niemal religijne, to muzyka, która potrafi dotknąć najgłębsze strony ludzkiego ducha.

 


 


Świetnie zrozumiał to Bobby Cochran, autor "A Flood of Light" - filmu opowiadającego o Amenrze. Ten obraz pomoże wam zrozumieć, czym tak naprawdę jest Amenra i dokąd zmierza. Twórca dokumentu spędził z zespołem ogrom czasu, w związku z czym oko kamery podąża za Belgami przez różne kraje i kontynenty. Widzimy ich spacerujących przez miasta, wpatrzonych w sufit na backstage'u i wylewających siódme poty na scenie. Co najważniejsze, znaczna część materiału opiera się o wywiady z członkami grupy, w których dogłębnie tłumaczą oni swoje motywacje, duchowe podłoże muzyki oraz oczywiście wpływ emocjonalny, jaki Amenra wywiera nie tylko na słuchaczy, lecz i na nich samych.


 

Amenra to jedno z najbardziej ekscytujących zjawisk w metalu XXI wieku, a "A Flood of Light" jest idealną propozycją dla tych, którzy chcą poukładać w głowie wszystkie puzzle nt. specyfiki ich twórczości. Gorąco polecamy - zwłaszcza w kontekście nadciągających marcowych koncertów formacji u boku Igorrr we Wrocławiu i w Gdańsku.

Bilety na koncerty są już dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) oraz https://tickets.b90.pl (tylko Gdańsk!)