poniedziałek, 20 lutego 2023

Kerala Dust - Violet Drive (17.02.2023)

Delikatne pulsowanie, subtelność i niepodrabialny, nieco filmowy klimat - tak brzmi nowy album Kerala Dust, brytyjskiego tria łączącego w swojej twórczości inspiracje bluesem, rockiem i techno. "Violet Drive" to muzyka idealna właściwie na każdą okazję. 




 

Jakie emocje wywołuje ten album?

To album, który relaksuje i pozwala się oderwać, a także zupełnie niezobowiązująco pokołysać. Niesie uśmiech, spokój, czystą przyjemność słuchania.

 

Co wyróżnia ten materiał na tle innych płyt?

Choć nie ma tu tak naprawdę innowacyjnych muzycznych rozwiązań, siłą tej płyty jest jej spójność i klimat, przynależny przede wszystkim do nocy. To płyta bardzo przemyślana, bardzo dopracowana.


W jakim stylu utrzymany jest ten album?

 Choć podstawą jest elektronika, ważną rolę odgrywa tu także gitara. Są też elementy orientalne. Miłośnicy emocjonalnej elektroniki w stylu Son Lux czy Darkside będą zachwyceni.

 

Gdy słyszę tę muzykę widzę…

 szeroką bezkresną drogę, po której można mknąć przed siebie, podążając za subtelnymi światłami reflektorów....

kameralne pomieszczenie, w którym zebrali się przyjaciele, by spędzić miło czas...

delikatnie szumiące na wietrze drzewa, trzask drewna w ognisku, wieczorny spokój...


Kiedy najlepiej słuchać tej płyty?

po zmroku, jadąc samochodem, w domowym zaciszu, a także w wersji koncertowej, gdy nabiera nowego, improwizowanego i rozbudowanego wymiaru...

 

Kto powinien sięgnąć po ten album?

Lubisz tańczyć? Świetnie, to album dla Ciebie, byś mógł/mogła tańczyć w każdych warunkach i o każdej porze, bo nie sposób przy tej muzyce się nie poruszać. Lubisz zamknąć oczy i dać się pochłonąć muzyce? Jeszcze lepiej, bo ta płyta sprawdza się w takiej wersji idealnie.


Dlaczego warto tego posłuchać?

Bo to naprawdę dobra płyta, która może się spodobać fanom różnych gatunków. Jest uniwersalna, a ponadto fajnie nagrana, świetnie zmiksowana, pięknie zaśpiewana i dobrze zbilansowana. O to właśnie chodzi. 

85% 

 

Posłuchaj płyty: Kerala Dust - Violet Drive


 

To nie wszystko! Jeśli chcecie posłuchać tego materiału na żywo, okazja już za nieco ponad miesiąc! Kerala Dust przyjadą do Polski na trzy koncerty. Zagrają w Poznaniu, we Wrocławiu i w Warszawie, odpowiednio 23, 24 i 25 marca. 

Szczegóły i bilety na www.followthestep.com