wtorek, 10 stycznia 2023

Znamy trzecią zapowiedź nowej płyty Riverside!

"Kogo próbujesz udawać, by wszystkich zadowolić? Kogo teraz udajesz? (...)Kto skrywa się za filtrem, kto jest ukryty za maską? Ile prawdziwego ciebie jest w tobie? A może jesteś zbiorem wszystkiego, czego chcę i zostałeś zaprojektowany tak, by spełniać moje pragnienia?" - pyta Mariusz Duda w tekście "Friend or Foe?", nowego utworu Riverside, zapowiadającego nadchodzący, ósmy album grupy. "Friend or Foe" zaskoczy niejednego fana zespołu. To bardzo przebojowy utwór, nawiązujący stylistycznie do lat osiemdziesiątych i ery new romantic. Klawiszowy motyw, który przewodzi kompozycji jest niesamowicie uzależniający, a melodia momentalnie wchodzi w głowę. To jedna z tych piosenek, która momentalnie staje się jedną z ulubionych. Od tego rytmu nie można się uwolnić!


Pod tą chwytliwością kryje się jak zawsze w przypadku Riverside ważne przesłanie. Ile czasu spędzasz w sieci? Ile informacji dziennie przetwarzasz? Czy wierzysz informacjom, które znajdujesz? Czy wiesz, z kim się komunikujesz? Czy to, co widzisz jest prawdziwe, a może jest wytworem czyjejś wyobraźni, przetworzonym przez filtry i algorytmy? Między innymi takie pytania przychodzą do głowy po wsłuchaniu się w tekst piosenki. 

Takie single bardzo wyostrzają apetyty na pełny album. "ID.Entity" ukaże się 20 stycznia nakładem Mystic Production. 


TO NIE WSZYSTKO!!!

Zespół przygotował dla fanów jeszcze jedną gratkę. Tuż po premierze odbędą się trzy wyjątkowe spotkania , tym razem nie w Empikach, jak kilka lat temu, lecz w..kinach sieci Helios. 20 stycznia zespół spotka się z fanami w Warszawie, 21 stycznia w Gdańsku i 22 stycznia w Katowicach. Ilość miejsc jest ograniczona :)


Podczas premiery fani posłuchają premierowo nowego materiału, obejrzą wspólnie dokument o powstawaniu albumu i oczywiście będą mogli porozmawiać z muzykami, kupić i podpisać płytę oraz zrobić sobie wspólne zdjęcia z zespołem.

Bilety: https://www.eventim.pl/artist/riverside/?fbclid=IwAR3_UJDLS0yG5sy0uUag5UnYkEE_gXGgxU9hyg6gGQSQ24YGRWd4u4j0UQE