sobota, 14 stycznia 2023

The Devil And The Almighty Blues, Wyatt E., Krzta i Sum of R zagrają na Soulstone Gathering!


Znamy prawie wszystkich artystów, którzy zagrają na Soulstone Gathering 2023. W Krakowie przy Kamiennej 12 w dniach 18-19 maja u boku m.in. Uncle Acid And The Deadbeats i Corrosion Of Conformity zagrają The Devil And The Almighty Blues, Wyatt E., Krzta i Sum of R. Szorstki blues, mroczny orient, surowe i potężne riffy? To wszystko czeka na was już w maju! 


THE DEVIL AND THE ALMIGHTY BLUES (Nowergia):

Są gorzcy jak życie, a bywalcy berlińskiego Desertfestu kochają ich tak, jak kocha się rodzinę. Całkiem mocne atuty, prawda? Ktoś mógłby nazwać The Devil and the Almighty Blues korzennym hard rockiem, ktoś stonerem, ale wskazówka czai się w nazwie zespołu: to blues. Szorstki i deszczowy, choć z chwilowymi przebłyskami światła. Zatopcie się w tych tłustych riffach i wokalach prosto z trzewi.
WYATT E. (Belgia):

Wyatt E. to jeden z tych zespołów od doznań w typie psychodelicznego szamańskiego rytuału. Tu liczy się prowadzenie dźwiękiem w nieznane, pomruki, pohukiwania i transowę jęki gitar. Piosenki? W życiu. To złowrogie drony (z akcentami doomowymi) tętniące własnym życiem - nigdy nie wiecie, kiedy ich masa dźwięku wtrąci was w otchłań, ale gdy ta czarna dziura już was pożre, nie pożałujecie.

 KRZTA (Polska):

Krzta to kocury. Ich pierwotny, oparty w stu procentach na postępującym szaleństwie mathcore/doom/sludge to coś osobliwego na polskiej scenie. Porównuje się ich do Kobong i o ile to miłe słowa, o tyle olsztynianie znacznie wytrwalej kruszą tynk w ścianach. Na żywo są jak dzikie zwierzęta w warunkach naturalnych - dzicy, hałaśliwi, nieprzewidywalni.
SUM OF R (Szwajcaria):

Sum of R mają na koncie cztery płyty, a najmocniej polecamy ubiegłoroczne “Lahbryce”. To nie tylko płyta referencyjna dla Szwajcarów, lecz być może potencjalny kierunek dla całej sceny stoner/doom. Czego tu nie ma? Post-rockowe snuje, krautowe transy pod Faust i trochę doomowego ciężaru spoza naszej galaktyki. To jak podróż w kosmos, ale bez opuszczania domu.
Na wydarzenie zapraszają Soulstone Gathering i Knock Out Productions.

Bilety są nadal dostępne w Knock Out Music Store