czwartek, 19 stycznia 2023

Dismember, Manbryne, Hostia i Trup zagrają na Summer Dying Loud

 Poznaliśmy cztery kolejne zespoły, które zaprezentują się podczas czternastej edycji festiwalu Summer Dying Loud. Do wcześniej ogłoszonych m.in. Candlemass, Benediction i My Dying Bride dołączają Dismember, Manbryne, Hostia i Trup. 


Death metal i Szwecja mają wiele wspólnego. Ten mrok i ciężar pasują tu idealnie. Dismember to kwintesencja mroku, ciężaru i tego, co przeraża. Znacie ich doskonale. Od ponad trzydziestu lat dostarczają wam tego, co kochacie. Będzie potężnie, ostro i groźnie, wiecie o tym, dlatego już dziś warto zaplanować sobie czas. Manbryne o black metalu wiedzą wszystko, grają go od lat i czują się w tej estetyce świetnie. Choć debiutują pod tym konkretnym szyldem, mają na koncie wiele lat pracy w takich zespołach jak Odraza czy Blaze Of Perdition. "O udręce ciała i tułaczce duszy" to album pełen mroku, ale i refleksyjności.

Nieco więcej o nim możecie poczytać tu:

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/04/manbryne-heilsweg-o-udrece-ciaa-i.html 

Ich koncert na Summer Dying Loud będzie ostatnią szansą, by zobaczyć zespół przed dłuższą przerwą, którą poświęci na nagrania nowej płyty.

 

Połączenie death metalu z grindcorem ma potężną siłę rażenia. O tym od kilku lat przekonuje miłośników ekstremów Hostia. Serwują ekstremalnie szybkie i mocne strzały, co słychać między innymi na najnowszym albumie zespołu. To kop prosto w twarz! 


Trup natomiast jaki jest, każdy widzi. Oj na tym koncercie miło nie będzie! Będzie natomiast dużo sludge'owo - doom'owych, zadymionych riffów, maski i tajemnicza, niepokojąca atmosfera.

Tak było na Post Mortem Fest: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/11/post-mortem-fest-2021-torun-nrd.html Jak będzie na SDL? Przekonacie się już za niespełna dziewięć miesięcy!  

Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 na terenie MOSIRu w Aleksandrowie Łódzkim. 

Są już w sprzedaży festiwalowe karnety, o tu: ebilet.pl/summerdyingloud.pl