środa, 26 października 2022

Znamy zapowiedź i datę premiery nowego albumu Katatonii!

Mistrzowie mocy i melancholii powracają. Katatonia z początkiem nowego roku wyda swój dwunasty album studyjny. "Sky Void Of Stars" ukaże się 20 stycznia 2023 roku nakładem Napalm Records. Poznaliśmy pierwszą zapowiedź albumu.

 


"Atrium", pierwszy utwór z nowej płyty to nagranie bardzo atmosferyczne, zawieszone pomiędzy ambientowym niepokojem i rockową mocą. Można zatopić się zarówno w dźwiękach, jak i poetyckim tekście. Możecie go posłuchać i obejrzeć klimatyczny teledysk pod poniższym linkiem: 

 


O "Sky Void Of Stars" muzycy mówią zaś następująco:

„Nasz dwunasty album, Sky Void of Stars, to dynamiczna podróż przez pulsującą ciemność. Zrodzony z tęsknoty za tym, co bezpowrotnie utracone, sięgający ku peryferiom i obszarom nieodkrytym, a jednocześnie skondensowany w ludzką formę, spójną ze stylistyką Katatonii w kontekście muzycznym i lirycznym. Tu nie ma gwiazd, jest jedynie gwałtowny deszcz."

 

Na płycie znajdą się następujące utwory: 

Austerity
Colossal Shade
Opaline
Birds
Drab Moon
Author
Impermanence (feat. Joel Ekelöf)
Sclera
Atrium
No Beacon To Illuminate Our Fall
Absconder (Bonus Track)Katatonia wyruszy też już niebawem w światową trasę koncertową. Podczas amerykańskiej odsłony trasy będzie zespołowi towarzyszyć The Ocean Collective, a podczas europejskiej, Sólstafir oraz SOM. Europejska część odbędzie się w 2023 roku i obejmie Warszawę. W stołecznej Stodole zespoły wystapią już 24 stycznia. Na koncert zaprasza Knock Out Productions. Bilety dostępne tu: 

https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/344