środa, 7 września 2022

Europejska trasa Porcupine Tree zbliża się wielkimi krokami

Już za nieco ponad miesiąc spełni się marzenie fanów progresywnych pejzaży, połamanych struktur i muzycznej wrażliwości! W europejską trasę koncertową wyruszy zespół absolutnie legendarny i kultowy. Porcupine Tree to grupa, której nie trzeba przedstawiać. Założony przez Stevena Wilsona ponad trzy dekady temu projekt zagra na naszym kontynencie już w październiku i odwiedzi dwanaście miast. Zawita do Niemiec, Austrii, Szwecji, Danii, Włoch, Francji, Holandii, Szwajcarii i Polski, a trasę zakończy w stolicy Anglii.


Porcupine Tree ukształtował muzyczny gust niejednego miłośnika muzyki niebanalnej. Kompozycje z pogranicza art-rocka, metalu i progresywnego malowania dźwiękami, nasycone niezwykłą wrażliwością Wilsona od lat budzą podziw, stając się nieodłącznym towarzyszem życia codziennego wrażliwych słuchaczy.

 Kiedy na początku 2009 Steven Wilson wydał swój pierwszy solowy album - "Insurgentes", dalsza działalność zespołu stanęła pod znakiem zapytania. I rzeczywiście, w 2010 po wydaniu albumu "Incident" lider zapowiedział zawieszenie aktywności grupy. W czasie aktywnej solowej działalności Wilson niemal w każdym wywiadzie pytany był o możliwość powrotu Porcupine Tree na scenę. Zwykle ignorował tego typu "zaczepki", ale mniej więcej przed rokiem zdarzyło mu się rzucić mimochodem - "niewykluczone, że Porcupine Tree powróci w najmniej spodziewanym momencie". Właśnie tak się stało!

Nadchodzące koncerty będą okazją do podsumowania muzycznego dorobku zespołu i sięgnięcia zarówno po ponadczasowe kompozycje ze starszych albumów, jak i najnowsze dzieło, które miało swoją premierę 24 czerwca br. Więcej o "Closure/Continuation" poczytacie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/06/porcupine-tree-closurecontinuation.html

Każdy występ ma trwać niemal trzy godziny i obejmować przekrojowy materiał.

Bilety na koncerty znajdziecie w serwisach Eventim i Ticketmaster, a kolekcjonerskie na polski występ w sklepie Rock Serwisu (www.rockserwis.pl).