czwartek, 1 września 2022

Angrrsth, Gorycz i Narbo Dacal na czterech wspólnych koncertach!

Cztery koncerty, trzy zespoły i trzy różne spojrzenia na muzykę metalową. Piranha Music zaprasza na mini-trasę, podczas której na scenie zaprezentują się black metalowy Angrrsth z Torunia, awangardowo-blackowa Gorycz z Olsztyna oraz krakowskie Narbo Dacal, dryfujące gdzieś pomiędzy sludge, doomem a metalem progresywnym. 
PEŁNA ROZPISKA KONCERTÓW:
 

03.11 - Gdańsk, Drizzly Grizzly:

04.11 - Warszawa, Hydrozagadka:

05.11 - Olsztyn, Sala Pod Amfiteatrem:

06.11 - Toruń, NRD:


Oprawę graficzną koncertów zaprojektował Adam Bejnarowicz / Muzykografika.

ANGRRSTH zadebiutował w 2018 roku EPką "Znikąd" i z miejsca przykuł uwagę fanów grania spod znaku black / death metalu. Trzy lata później swoim debiutanckim długogrającym albumem "Donikąd" (Godz ov War) udowodnili, że nie byli tylko sezonową, lokalną ciekawostką. Choć album pełen jest niebanalnych tekstów, ciekawych aranżacji i pięknych melodii, to jednak wszystko schowane jest za solidnymi riffami i pędzącą na przód sekcją rytmiczną, dając finalnie nic innego, jak jakościowy, ekstremalny METAL. We wrześniu 2022 roku, również nakładem Godz ov War, ukaże się split Angrrsth / Czort, na którym toruński kwartet zaprezentował dwa premierowe utwory.
 


Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany "Kamienie" ukaże się również 2 listopada, również nakładem Pagan Records i będzie logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na "Piachu".
 

 
 

NarboDacal to młody projekt, w którego skład wchodzą Eliza (wokal / bas) oraz Bartek i Drut (kolejno: perkusja / gitara) znani m.in. z hardcorowej Inkwizycji. Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal. 28 stycznia 2022 nakładem Piranha Music premierę miała ich debiutancka EPka zatytułowana po prostu "Narbo Dacal", która nagrana i wyprodukowana została pod okiem M. w No Solace Studio. Zespół, pomimo krótkiego stażu, został zaproszony na takie festiwale, jak Castle Party czy Summer Dying Loud, a aktualnie powoli pracuje nad materiałem na długogrający album.
-- 

 

 Informacje o biletach znajdziecie w linkach do wydarzeń :) Zapraszam Was w imieniu Piranha Music!