piątek, 30 września 2022

Alcest zagra w Krakowie!

Uwaga fani post-black metalowej atmosferyczności!  Mamy dla was informację z ostatniej chwili. Post-blackmetalowy duet Alcest lubi zaskakiwać swoich fanów, ale nie tylko muzycznie. Francuzi postanowili zrobić niespodziankę polskim fanom. Już 11 października skład przewodzony przez Neige’a zamelduje się w Krakowie i będzie to ich jedyny tegoroczny koncert w naszym kraju. Na koncert zaprasza Knock Out Productions. 

ALCEST

Alcest to niezwykle ciekawa francuska formacja, której założycielem jest Stéphane Paut, multiinstrumentalista, który wybrał sobie ksywkę Neige. Zespół powstał w 2000 roku, a niemały udział w tym miały… dziecięce marzenia Neige’a o baśniowej krainie. Baśniowość owa jest wyraźnie słyszalna w muzyce Alcest, w której ponadto krzyżują się wpływy post metalu, shoegaze’u, black metalu, który  Stéphane’owi od dawna był bardzo bliski.

Paut tworzy pod szyldem Alcest muzykę klimatyczną, melancholijną i rozbudowaną. Kompozycje Alcest to łagodność, szybujące dostojnie pasaże i subtelny mrok. Dręczone są przez brutalne uderzenia gitary i mocną perkusję. Całość to odzwierciedlenie wyobraźni Neige’a, który jest jedynym muzykiem z oryginalnego składu Alcest. W nagrywaniu wspomaga go od 2009 roku bębniarz Winterhalter (Jean Deflandre). 


 

Recenzję najnowszej płyty zespołu znajdziecie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2019/10/alcest-spiritual-instinct-25102019.html

BILETY ZNAJDZIECIE TU: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/alcest