wtorek, 5 lipca 2022

Nadchodzi nowy album i trasa koncertowa Heilung!

Tajemniczy, nieobliczalni, wyjątkowi - grupa Heilung powraca z trzecim albumem studyjnym, by znów zachwycić otwartych, wrażliwych na piękno słuchaczy i zaintrygować wszystkich zainteresowanych historią. Znamy już pierwszą zapowiedź płyty. "Drif" ukaże się 19 sierpnia nakładem Season Of Mist. Zespół ogłosił też trasę koncertową, podczas której zawita do Polski. Jesteście gotowi na ten rytuał? Szczegóły poniżej!

 


"Drif" to następca doskonałej płyty "Futha", o której miałam przyjemność opowiadać na łamach portalu Soundrive (recenzja). Artyści o znaczeniu tytułu nowej płyty opowiadają następująco:

"Drif" oznacza zgromadzenie - tłum ludzi, hordę lub watahę. Używając tej nazwy w kontekście tytułu albumu, mamy na myśli zbiór utworów, które można porównać do małych płomieni. Płomieni, które dążą do siebie, aby się połączyć w jedną większą i silną całość. To nie tylko pomost między początkami ludzkości a współczesnością, a także podkreślenie jedności i wspólnoty. Nie będzie to zaskoczeniem dla tych, którzy doświadczyli naszych rytuałów na żywo, kiedy to każda uroczystość zaczyna się od przypomnienia, że „wszyscy jesteśmy braćmi”. Ten album od samego początku żył własnym życiem. Nasze próby oswojenia go były bezowocne - wydawało się wręcz, że nowe utwory napisały się same. Wszystkie kompozycje na płycie mają swoje własne historie. Są inspirowane nie tylko Europą Północną, ale także starożytnymi cywilizacjami”.

Znamy już pierwszą zapowiedź albumu, doskonałą kompozycję "Anoana"


Track-list:
1. Asja (5:17)
2. Anoana (4:57)
3. Tenet (13:05)
4. Urbani (2:55)
5. Keltentrauer (8:26)
6. Nesso (7:54)
7. Buslas Bann (5:03)
8. Nikkal (3:04)
9. Marduk (8:34)

Od momentu powstania w 2015 roku, tajemniczy Heilung swoim unikalnym i niesamowitym brzmieniem wytycza mroczne ścieżki do odkrywania przeszłości. Wymykając się wszelkim szufladkom i klasyfikacjom gatunkowym, grupa opisuje swoją twórczość jako „poszerzanie historii”, umiejętnie łącząc zagadnienia związane ze współczesnym społeczeństwem z okresem początków ludzkości.
Tym razem zespół nie tylko zabiera słuchacza w podróż w czasie do prehistorycznej Europy Północnej, lecz także eksploruje dzieje innych wielkich cywilizacji poza Europą.

„Śpiewając te pieśni, chcemy oddać hołd tym kulturom, ponownie połączyć się z początkami i pamiętać, że wszyscy, od Wschodu do Zachodu, od przeszłości do teraźniejszości, jesteśmy połączeni poprzez wymianę pomysłów i wzajemne inspiracje”. – dodają muzycy Heilung.


Według greckiego filozofa Pitagorasa, trzy to boska liczba, która oznacza harmonię, mądrość i zrozumienie. Pitagoras wierzył również, że jest to liczba czasu: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość; narodziny, życie, śmierć; początek, środek, koniec. Trzeci album „Drif” doskonale obrazuje tę filozofię – dzieło łączy początek cywilizacji z dzisiejszym współczesnym światem. Heilung nadal nie reprezentuje żadnej nowoczesnej ideologii politycznej ani religijnej, ale raczej przypomina o tym, skąd pochodzimy.


Kai Uwe Faust, Christopher Juul i Maria Franz mają dla nas ważne przesłanie: 


„Pamiętajcie - wszyscy jesteśmy braćmi. Wszyscy ludzie, zwierzęta, drzewa, kamień i wiatr, wszyscy pochodzimy od jednej wielkiej istoty, która zawsze tam była, zanim ludzie ożyli i ją nazwali, zanim wykiełkowało pierwsze ziarno…”.


 

Muzycy mają bardzo ambitne plany na podbój świata tej jesieni. Po szeregu festiwalowych koncertów, w tym między innymi doskonałym występie na Mystic Festival 2022 (FOTORELACJA ) oraz trasie w Stanach Zjednoczonych zespół wraca do Europy na szereg występów, podczas których odwiedzi między innymi Kraków. Występ odbędzie się 2 listopada w ICE. Pełna trasa prezentuje się następująco:


26 października 22 Copenhagen (DK) Forum Black Box
28 października 22 Stockholm (SE) Annexet
30 października 22 Helsinki (FI) Black Box
02 listopada 22 Krakow (PL) ICE*
04 listopada 22 Prague (CZ) Forum Karlin*
06 listopada 22 Halle (DE) Handel Halle*
08 listopada 22 Zurich (CH) Halle 662*
11 listopada 22 Brussels (BE) Cirque Royal*
13 listopada 22 Berlin (DE) Tempodrom
16 listopada 22 Bochum (DE) Ruhrcongress
18 listopada 22 Paris (FR) L'Olympia
02 grudnia 22 Budapest (HU) Barba Negra
05 grudnia 22 Ljubljana (SI) L56
07 grudnia 22 Frankfurt (DE) Jahrhundert Halle
09 grudnia 22 Milan (IT) Alcatraz
14 grudnia 22 Stuttgart (DE) Liederhalle Hegelsaal
16 grudnia 22 Vienna (AT) Gasometer
18 grudnia 22 Munchen (DE) Zenith
08 stycznia 23 Rouen (FR) Le 106*
10 stycznia 23 Metz (FR) La Bam*
12 stycznia 23 Tilburg (NL) 013 [SOLD OUT]
14 stycznia 23 London (UK) O2 Academy Brixton
17 stycznia 23 Manchester (UK) Bridgewater Hall
19 stycznia 23 Dublin (IE) National Stadium
22 stycznia 23 Glasgow (UK) Barrowland 
W roli gości specjalnych zaprezentują się doskonałe wokalistki - Eivor (bez dat oznaczonych gwiazdką) oraz Lili Refrain

 

 

O Eivor poczytacie tu: 

recenzja albumu "Segl": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2020/09/eivor-segl-18092020.html

relacja + foto: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/12/eivor-l-u-n-gdansk-b90-7122021-galeria.html 

 

 

O Lili Refrain poczytacie tu: 

wywiad: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/06/lili-refrain-koncert-to-jedna-z.html

recenzja albumu "Mana": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/lili-refrain-mana-21042022.html

relacja + foto:  https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/lili-refrain-devils-trade-forndom.html


TO BĘDĄ NIEZAPOMNIANE WIECZORY PEŁNE EMOCJI I PIĘKNA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI!