poniedziałek, 16 maja 2022

Wyjątkowy koncert IAMX w warszawskiej Progresji!

Uwaga fani mroku, wciągających melodii, wyjątkowych wokali i niejednoznaczności! Już 17 czerwca 2022, na jedynym koncercie w Polsce wystąpi IAMX. Występujący pod tym artystycznym szyldem Chris Corner przyjedzie do Warszawy w ramach IAMX - MACHINATE TOUR 2022. Na koncert z dumą zaprasza Progresja!

 Chris Corner znany jest z nietuzinkowego wizerunku i porywających, niezwykłych koncertów, które nie tylko łączą fanów różnych gatunków, ale przede wszystkim na długo zapadają w pamięci uczestników. Podczas obecnej trasy, promującej ubiegłoroczny album "Machinate", artysta występuje na specjalnie przygotowanej, futurystycznej platformie z syntezatorem modułowym. Podczas występu usłyszycie wybrane utwory z ostatniego albumu artysty oraz selekcję jego największych przebojów. Charyzmatyczny wokal Corner’a razem z jego surową i precyzyjną muzyką zostaną poddane reinterpretacji i zyskają nową świeżość wzmocnioną przez unikatową oprawę audiowizualną. Koncertowi towarzyszyć będzie wyjątkowy pokaz świetlny, zaprojektowany specjalnie z myślą o tych występach! 


 

IAMX założony przez Chrisa Cornera przekracza kolejne granice muzyczne i wizerunkowe od 2004 roku. Artysta wciąż dokonuje swojej przemiany, która od małomiasteczkowego nastolatka doprowadziła go do międzynarodowej i międzygatunkowej gwiazdy. Połączenie elektronicznych eksperymentów z punkową energią i niesamowicie mrocznymi, szokującymi występami sprawia, że IAMX jest od lat jedną z najważniejszych postaci sceny dark electro, a jego najnowsze show w ramach trasy IAMX – MACHINATE TOUR 2022 to zupełnie nowa oprawa audiowizualna, która zachwyci każdego fana artysty.

Po wydaniu Kiss + Swallow w 2004 roku i przeprowadzce do Berlina w 2005 roku, IAMX wydał sześć kolejnych albumów w ciągu ośmiu lat. W 2013 roku Corner cierpiał na depresję i chroniczną bezsenność, co skłoniło go do przeprowadzki do Los Angeles, gdzie rozpoczął współpracę z takimi organizacjami jak You Rock Foundation, a także do jego własnego podcastu „Headnoise”. Od tego czasu IAMX wydał kilka kolejnych albumów – od eksperymentalnej elektroniki po akustyczne brzmienia. W 2021 roku artysta wydaje długo wyczekiwane, nowe albumy jako Sneaker Pimps oraz IAMX: oba z nich zostały wydane w jego nowej wytwórni płytowej UNFALL.

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz bilety znajdziecie tu: https://progresja.com/pl/events/iamx-2022/