piątek, 13 maja 2022

Metal niejedno ma imię - kogo zobaczymy na Metal Hammer Festival 2022?

Koncertowe lato w naszym kraju zapowiada się dla fanów szeroko pojętej muzyki gitarowej fenomenalnie! Po Mystic Festivalu, który już na początku czerwca zagości w Stoczni Gdańskiej, w lipcu czeka nas jeszcze jeden wieczór wypełniony siarczystymi riffami, mrokiem i energią. 13 lipca 2022 w katowickim Spodku w ramach Metal Hammer Festival zagrają: Deftones, Ugly Kid Joe, Therapy?, Unto Others i A.A.Williams. Na wydarzenie zaprasza Metal Mind Productions.

 


 

 

DEFTONES

Tego zespołu właściwie nie trzeba przedstawiać. Deftones to jeden z najoryginalniejszych zespołów rockowych na świecie, od lat sięgający po inspiracje różnymi gatunkami, łączący w niezwykły sposób rock, metal, psychodelię, elektronikę i co tylko przyjdzie im do głowy, nie zważając na trendy. Chino Moreno to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów wszech czasów i autor jednego z najoryginalniejszych głosów ostatnich lat. 

Deftones powstali w 1988 roku w Sacramento. Grupę założyło trzech przyjaciół z liceum - Chino Moreno, Abe Cunningham i Stephen Carpenter, skład wkrótce na stałe uzupełnił basista Chi Cheng, a w 1999 roku oficjalnie szeregi grupy zasilił DJ i klawiszowiec Frank Delgado. Od 2008 roku  obowiązki basisty w grupie pełni Sergio Vega. Zespół zadebiutował w 1995 roku za sprawą krążka "Adrenaline", jednak prawdziwy sukces przyszedł wraz z trzecią płytą, "White Pony" (2000 r.), w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór "Change (In The House Of Flies)" grany był w każdej stacji rockowej pod niemal każdą szerokością geograficzną. Z tej płyty pochodzi też utwór "Elite", za który zespół otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Metal Performance.

Recenzję najnowszej płyty zespołu, "Ohms", znajdziecie tutaj: Deftones - Ohms


UGLY KID JOE

Ta kalifornijska formacja założyła się w 1989 roku, będąc humorystyczną odpowiedzią na twórczość glammetalowej grupy Pretty Boy Floyd. Sławę przyniósł im cover ballady Harry’ego Chapina „Cat's in the Cradle”, która rozeszła się w nakładzie 500 000 kopii w samych Stanach Zjednoczonych. Grupa rozpadła się w 1997 roku i wznowiła działalność ponad dekadę później, w 2009 roku i kilka lat później wydała album "Uglier than They Used ta Be".

Na "Uglier than They Used ta Be" znalazło się dziesięć autorskich kompozycji oraz cover "Ace of Spades" Motorhead, w którym gościnnie zagrał Phil Campbell. Gitarzysta Motorhead wystąpił także w utworach "My Old Man" i "Under the Bottom". W kompozycji "Papa Was a Rolling Stone" swojego głosu użyczyła australijska wokalistka Dallas Frasca. Produkcją zajął się Dave Fortman.
THERAPY?

"Ponad 30 lat na scenie bez przerwy, ponad 2 mln sprzedanych płyt i charakterystyczne brzmienie, o którym sam zespół mówi, że jest to po prostu hałaśliwa muzyka rockowa. Pochodząca z Irlandii Północnej grupa Therapy? powstała w 1989 roku i początkowo inspirowała ją twórczość takich formacji jak Sonic Youth, Fugazi, Motorhead,The Stooges czy Public Enemy. Zespół zadebiutował w 1991 roku za sprawą krążka "Babyteeth", ale prawdziwy przełom przyszedł 3 lata później wraz z premierą płyty "Troublegum", z której to pochodziły takie hity jak np. "Nowhere" czy "Trigger Inside", a sam album nominowany został do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Finalnie w dyskografii formacji znajduje się 15 płyt studyjnych, z czego ostatnia, "Cleave" ukazała się w 2018 roku. A już 13 marca wydany zostanie album "Greates Hits (The Abbey Road Session)",na potrzeby którego kapela raz jeszcze nagrała swoje największe przeboje. Od samego początku działalności zespół tworzyła dwójka muzyków: wokalista i gitarzysta Andy Cairns oraz basista Michael McKeegan, a funkcję perkusisty pełni obecnie Neil Cooper i to właśnie w takim składzie trio zaprezentuje się polskiej publiczności.


 

UNTO OTHERS

Lata osiemdziesiate? Mrok? Darkwave? A do tego gitary, wyjatkowy klimat i  to brzmienie, które uwielbiacie? Znacie ich, kiedyś nazywali się Idle Hands, ale w 2020 roku musieli zmienić nazwę? Zespół otrzymał wezwanie do zaprzestania korzystania z marki Idle Hands - okazało się, że w roku 2014 inny podmiot prawny zarejestrował ją jako znak towarowy.

Idle Hands, łączący gotycki rock z heavy metalem, powstał w 2017 roku w Portland w stanie Oregon. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, zatytułowana "Don't Waste Your Time", a 10 maja 2019 roku Amerykanie wydali swój pierwszy album studyjny, "Mana".W 2021 roku ukazała się druga płyta zespołu, "Strength". 

A.A.WILLIAMS

To z pewnością będzie jeden z najciekawszych koncertów tej edycji festiwalu. A.A.Williams, londyńska wokalistka, mutliinstrumentalistka i kompozytorka to jedna z najwspanialszych współczesnych artystek, która w wyjątkowy sposób łączy w swojej twórczości ciszę i hałas, mrok i nadzieję, światło i ciemność, żonglując nastrojami, emocjami i zestawiając melancholię i smutek z ukojeniem i uśmiechem. Skradła serca wrażliwych słuchaczy za sprawą fenomenalnej EPki wydanej w 2019 roku i od tego czasu porusza jeszcze bardziej. Współpracowała z Cult Of Luną i japońskim Mono.   Jeśli zaglądacie na tę stronę regularnie, nie muszę wam jej przedstawiać.
Więcej o artystce dowiecie się z poniższych linków: 

wywiad: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/03/szczesliwa-trzynastka-12-aawilliams.html

recenzja "Forever Blue": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2020/07/aawilliams-forever-blue-3072020.html

recenzja "Arco EP": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/10/aa-williams-arco-ep-15102021.html

recenzja "Songs From Isolation": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/03/aa-williams-songs-from-isolation.html#more

relacja z koncertu u boku Cult Of Luny: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2019/12/cult-of-luna-brutus-aa-williams.html

relacja z koncertu u boku Leprous:  https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/11/leprous-bilateral-10th-anniversary.html

 

INFORMACJE PORZĄDKOWE

Otwarcie bram: 15:00

Start: 16:00

 

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża  - 400/ 420 zł

Sektory czerwone H, J – 300/ 320 zł

Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 260/ 280 zł

Sektory niebieskie od XI rzędu – 199/ 219 zł

Płyta – 220/ 240 zł

 

Bilety do nabycia na stronach:

http://shop.metalmind.com.pl 

www.eventim.pl

www.ebilet.pl

www.biletin.pl

WIĘCEJ INFORMACJI TU: https://www.facebook.com/metalmindproductions