poniedziałek, 23 maja 2022

Gojira, Alien Weaponry i Employed To Serve zagrają w Polsce w lipcu 2022 i w marcu 2023!

Uwaga fani Gojiry! Po pandemicznych perturbacjach udało się znaleźć termin także dla drugiego z zaplanowanych pierwotnie na styczeń 2022 koncertów. Tym samym znamy już terminy obu polskich koncertów francuskiego zespołu. Muzycy w towarzystwie Alien Weaponry i Employed To Serve odwiedzą 26 lipca 2022 wrocławski klub A2, a 3 marca 2023 zawitają do Areny Gliwice. To będą niezapomniane wieczory pełne energii i wzruszeń. Na koncerty zaprasza Mystic Coalition.Gojira to zespół, który przeniósł metal w XXI – i w kosmos! – ze znanych wcześniej elementów kreując zupełnie nową jakość. Ale nagrania studyjne to tylko pół prawdy o tym francuskim potworze – na żywo nie mają sobie równych.

 GOJIRA

 


Kiedy już wydawało się, że rozwój metalu wyhamował, bracia Duplantier – wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario, wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie – dowiedli, że ta muzyka nie ma granic. Połączyli żywioły, które wcześniej się nie spotykały, uzyskując unikalny stop death metalu, groove metalu i progmetalu. Wymyślone to jest z taką śmiałością i zagrane z takim feelingiem, że Gojira nie zapoczątkowała nowego trendu tylko dlatego, że nie sposób za nimi nadążyć. To klasa sama w sobie, potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak „The Way of All Flesh”, „L'Enfant Sauvage” i „Magma” oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta – "Fortitude" – dała zespołowi awans do czołówki już nie tylko metalu, ale po prostu współczesnego rocka, a wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej drogi.

Sprawdź recenzję "Fortitude": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/05/gojira-fortitude-30042021.html

 

 

ALIEN WEAPONRY (Nowa Zelandia) thrash metal

Zawsze kiedy wydaje się, że w metalu już wszystko było, pojawia się ktoś taki jak Alien Weaponry. Trio zabierze was w wyprawę na drugą półkulę, do Nowej Zelandii, gdzie udało im się zespolić thrash metal z maoryskim tańcem wojennym. Ich debiutancki album „Tū” jest znakomity, ale dopiero seria koncertów na europejskich festiwalach uświadomiła wszystkim, z jaką siłą mamy do czynienia. We wrześniu 2021 idą za ciosem, wydając płytę zatytułowaną "Tangaroa".

 


Sprawdź recenzję albumu Tangaroa: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/09/alien-weaponry-tangaroa-17092021.html


EMPLOYED TO SERVE (Wielka Brytania) post-hardcore, nu metal

 


Post-hardcore, nu metal i thrash żyją zaskakująco zgodnie w tej muzyce, ale jej nastrój jest zdecydowanie bojowniczy. To brytyjski kwintet, na froncie którego stoi kipiąca wściekłością wokalistka Justine Jones. Korzystając z wymuszonej przez zarazę przerwy od intensywnego koncertowania, Employed To Serve skończyli pracę nad swoim czwartym materiałem, następcą świetnego "Eternal Forward Motion" – i nie zawahają się go użyć. 

 

Sprawdź recenzję najnowszej płyty Employed To Serve: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/12/employed-to-serve-conquering-17092021.html

 

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Francuska grupa miała wystąpić w styczniu w Krakowie, ale ze względów epidemiologicznych nie było to możliwe. Fanów zespołu zapraszamy w nowym terminie i w nowe miejsce: 3 marca 2023 roku Gojira zagra w Arenie Gliwice. W roli supportów zagrają niezmiennie: Alien Weaponry i Employed To Serve.

Z przyczyn niezależnych od organizatora nie udało się go zaplanować w tym samym mieście, ale na szczęście odbędzie się nieopodal – w Arenie Gliwice. 


BILETY ZAKUPIONE W EVENTIM I EBILET
Każda osoba, która zakupiła bilet na koncert w TAURON Arenie Kraków otrzyma wiadomość email z możliwością zarezerwowania nowych miejsc w tej samej kategorii cenowej, w Arenie Gliwice, bez ponoszenia dodatkowych opłat.  

Klienci, którzy nie dokonają wymiany biletów do 30 czerwca włącznie, otrzymają automatyczny zwrot środków na konto, z którego wykonano przelew, a ich zamówienie zostanie anulowane.


BILETY ZAKUPIONE W KNOCK OUT MUSIC STORE
Bilety zakupione na miejsca stojące zostaną automatycznie anulowane, a wpłacona kwota zwrócona na konto, z którego wykonano przelew za zamówienie. Zwroty biletów zakupionych w Knock Out będziemy wykonywać sukcesywnie - kwota na koncie powinna pojawić się do połowy czerwca.


Dziękujemy za okazaną cierpliwość i wyrozumiałość. 

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Bilety znajdziecie tu: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/gojira-alien-weaponry-employed-to-serve-2