wtorek, 31 maja 2022

4 koncerty Agnes Obel już w sierpniu!

Zjawiskowa, uwielbiana w naszym kraju Agnes Obel zagra w sierpniu aż cztery koncerty. Artystka dwukrotnie wystąpi w warszawskiej Progresji, w gdańskim Starym Maneżu oraz wrocławskim Starym Klasztorze. Kiedy? Sprawdźcie poniżej! Na koncerty zaprasza Charm Music Poland :)Koncerty odbędą się w następujących terminach: 

 

19.08.2022 - Agnes Obel - Warszawa, Progresja

20.08.2022 - Agnes Obel - Warszawa, Progresja

22.08.2022 - Agnes Obel - Gdańsk, Stary Maneż

23.08.2022 - Agnes Obel - Wrocław, Stary Klasztor


Kilka słów o Agnes Obel

Agnes Caroline Thaarup Obel urodziła się 28 października 1980 w Gentofte w Kopenhadze jako starsza z dwójki rodzeństwa.  Jest to duńska piosenkarka, autorka tekstów i muzyk mieszkająca obecnie w Berlinie. Ona i jej młodszy brat Holger dorastali w niekonwencjonalnym środowisku, z ojcem, który miał troje dzieci z innego małżeństwa. Uwielbiał zbierać dziwne przedmioty i instrumenty. Jej matka, Katja Obel, była prawnikiem i muzykiem, w domu grała na fortepianie utwory Bartóka i Chopina. Agnes Obel już w dzieciństwie czerpała inspirację z twórczości Jana Johanssona. Piosenki Johanssona, europejskie melodie ludowe wykonane w jazzowym stylu miały na Agnes Obel silny wpływ muzyczny. W 1990 roku piosenkarka dołączyła do małego zespołu jako wokalistka i gitarzystka basowa. Grupa pojawiła się na festiwalu i nagrała kilka utworów. W 1994 roku Agnes Obel zagrała niewielką rolę w filmie krótkometrażowym "The Boy Who Walked Backwards" Thomasa Vinterberga.

Styl muzyczny Agnes Obel jest opisywany jako połączenie neoklasycznego jazzu i kameralnego popu. Na artystkę wpływ wywarli tacy artyści jak Roy Orbison, a także francuscy kompozytorzy Claude Debussy, Maurice Ravel i Erik Satie. Sama piosenkarka przyznaje, że lubi także Edgara Allana Poe i fotografów Sibylle Bergemann, Roberta Mapplethorpe'a, Tinę Modotti i Alfreda Hitchcocka.

Debiutancki album Agnes Obel - "Philharmonics" (2010), został wydany przez PIAS Recordings i otrzymał złoty status w czerwcu 2011 przez Belgijskie Stowarzyszenie Rozrywki (BEA) po sprzedaży 10 000 sztuk. Podczas Danish Music Awards w listopadzie 2011 roku Agnes Obel zdobyła pięć nagród, w tym za Najlepszy Album i Najlepszy Debiut Artysty. Drugi album artystki "Aventine" (2013) otrzymał pozytywne recenzje i znalazł się w czołówce 40 list przebojów w dziewięciu krajach. Trzeci album Agnes Obel - "Citizen of Glass" (2016) otrzymał uznanie krytyków muzycznych i nagrodę IMPALA w kategorii "Album of the Year 2016". W 2018 roku artystka wybrała utwory i wykonała album kompilacyjny do serii "Late Night Tales" zatytułowany "Late Night Tales: Agnes Obel". Wśród największych inspiracji muzycznych znalazły się takie gwiazdy jak Nina Simone, Henry Mancini, Ray Davies, Michelle Gurevich, Can i Yello. Czwarty album Agnes Obel - "Myopia" został wydany na początku 2020 roku. 

Więcej o nim przeczytacie tu: AGNES OBEL - MYOPIA

Piosenka Agnes Obel „Riverside” pojawiła się w serialu Spike TV "The Mist" w sezonie 1, odcinku 2, „Withdrawal”. „Riverside” pojawił się także w "Grey's Anatomy", "Revenge", "Ringer", brytyjskim programie telewizyjnym "Lovesick", australijskim komediodramacie "Offspring" oraz duńskim serialu "The Rain". Piosenki artystki „Familiar”, „It's Happening Again” i „Broken Sleep” pojawiły się w odcinkach niemieckiego serialu telewizyjnego "Dark". „Familiar” został również wykorzystany w zwiastunie gry wideo "Dark Souls III: The Fire Fades Edition" i jest piosenką przewodnią do kanadyjskiego serialu telewizyjnego "Cardinal".

 

BILETY NA KONCERTY ZNAJDZIECIE TU: 

Warszawa: Agnes Obel - eBilet.pl

Gdańsk: Agnes Obel - eBilet.pl

Wrocław: Agnes Obel - eBilet.pl