wtorek, 12 kwietnia 2022

Road To Mystic 2022 - zdecyduj, kto zagra na festiwalu!

Zdecydujcie, kto zagra na Mystic Festival 2022! Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń w konkursie Road To Mystic. Jak informują organizatorzy, zgłosiło się 160 zespołów, spośród których została wyłoniona pięćdziesiątka. Teraz czas na głosowanie publiczności! Szczegóły poniżej! 

Wyniki naboru przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów ! Zgłosiło się 160 zespołów, z czego absolutna większość to grupy, które reprezentują poziom zasługujący na sceny najlepszych festiwali. Byli to zarówno weterani, jak i ambitna młodzież, były dźwięki spokojne, indierockowe, ale był też bezkompromisowy grindcore i bluźnierczy black metal. Wszystko było. Niestety, na tym etapie regulamin przewiduje dopuszczenie tylko 50 artystów do półfinału, ale organizatorzy i jurorzy są przekonani, że z większością z tych, którym w tym roku się nie udało, jeszcze się na Mysticu zobaczymy.

Jury – w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) – wytypowało następujące zespoły:
Asperatus, Break The Void, Ciśnienie, Comepass, Consumer, The True Cremaster, Death Crusade, Deathyard, Deivos, Ennorath, Fren, The Freuders, Frightful, From Today, GNIDA, HEAVYQUAKE, Chainsword, IAMONE, Ironbound_PL, Ketha, Las Trumien, Leash Eye, LECTER, Low Fen, Mad Teacher, Moonstone, Mortis Dei, Mound, MOYRA, Nadihr, No Man's Slave, November Might Be Fine, Painthing, Planet Hell, Pomór, Psychotic Outsider, Retribution, Sacrofuck, Sarang, Sarmat, Scrüda, Scumeater, Schismopathic, Skøv, Snake Eyes, Source of Mary, Sullen Guest, Sunday at 9, TENEBRIS oraz Trylion

(kliknięcie w poszczególne nazwy przeniesie was do profili zespołów w mediach społecznościowych)

Teraz decyzja należy do Was! Spośród półfinałowej pięćdziesiątki zostanie wytypowana czwórka, która wystąpi w ścisłym finale i zaprezentuje się w Progresji 29 kwietnia, przed koncertem Igorrr + Otto von Schirach. Wtedy też zapadnie ostateczna decyzja, kto zagra na Mystic Festival 2022. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2022 do Gdańska, a jego muzyka będzie prezentowana na antenie Antyradia.

Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nieprzydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Głosowanie odbywa się na stronie: 

https://www.mysticfestival.pl/pl/road-to-mystic Tu można zapoznać się bliżej z wymienionymi grupami, posłuchać ich muzyki i oddać głos na wybrany zespół. Głosowanie odbywa się online, z potwierdzeniem mailowym – szczegóły znajdziecie w instrukcji na stronie. W formularzu należy wpisać mail, a następnie wybrać interesujący was zespół i po otrzymaniu wiadomości mailowej na swój adres potwierdzić głos.

Głosowanie trwa od 11 kwietnia do 22 kwietnia. 


Nie zapomnijcie też kupić biletów na festiwal : https://bit.ly/Zlap-bilety-na-MysticFestival2022