sobota, 30 kwietnia 2022

Maj w Drizzly Grizzly

Co nowego w Drizzly Grizzly? W najbliższych tygodniach w niedźwiedzim klubie na fanów przeróżnych brzmień czekają ciekawe koncertowe propozycje. Sprawdźmy, kto wystąpi na stoczniowych terenach w maju :)

 


 

 

 9 MAJA 2022 - THE CASUALTIES


 

The Casualties to nowojorski zespół punkowy, założony w 1991 roku. Kwartet w piosenkach przekazuje swój światopogląd i odnosi się do wizerunku klasycznego obrazu punk. The Casualties są rozpoznawani na amerykańskiej scenie street punk przez charakterystyczne uczesanie, czyli największe irokezy i kolce. Inspiracjami grupy są kapele takie jak: The Exploited, The Varukers czy One Way System. Poprzez ich ostatni album “Until Death - Studio Sessions” uwalniają swoją wściekłość na niektóre z najważniejszych wydarzeń na świecie. 


Przed gwiazdą wieczoru zagra trójmiejski zespół Danziger.
 

Szczegóły: The Casualties - Gdańsk, Drizzly Grizzly, 9 maja 2022 

 

11 MAJA 2022 - ELDER + TARABAN  


 

Lubisz zanurzać się w psychodelicznych, niejednoznacznych dźwiękach? Ten koncert jest dla Ciebie! 

ELDER

 

Stoner rock, doom metal, progressive rock, psychedelic rock - tego rodzaju dźwięki przenikają się w nagraniach Elder. Ale to nie wszystko! Ten zespół słynie z porywających koncertów i zaskoczeń, które serwuje z albumu na album. Potrafią grać zarówno ciężko jak i malować nieoczywiste muzyczne pejzaże. Grupa wydała do tej pory 5 albumów i kilka mniejszych materiałów, a dyskografię Amerykanów zamyka „A Story of Darkness & Light” – krążek nagrany we współpracy z niemieckim Kadavar, który ukazał się pod nazwą Eldovar. Obecnie muzycy kończą pracę nad kolejnym materiałem i nie mogą doczekać się powrotu na sceniczne deski!


 

 

TARABANPustynia, przestrzeń, psychodelia, rock i mrok - tak brzmi muzyka krakowskiego tria Taraban. Długie, niespiesznie rozwijające się  kompozycje zespołu świetnie sprawdzają się na żywo. Można było się o tym przekonać podczas trasy zespołu z Me and That Man. Kolejna okazja już w maju - zespół będzie towarzyszył na polskich koncertach zespołowi Elder... no i oczywiście na Mystic Festival!

Relacja z Tczewa: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/01/me-and-that-man-taraban-centrum-kultury.html

 


 

Szczegóły: Elder + Taraban - Gdańsk, Drizzly Grizzly, 11.05.22

 

14 MAJA 2022 - Batushka/Diabolical/Inferno/Redemptor/Hore

Mrocznie, ciężko, ekstremalnie... a do tego misterium. Jesteście gotowi? 


Więcej o koncercie przeczytacie tu: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/01/czarne-liturgie-pielgrzymka-polska.html

Szczegóły: Batushka - Gdańsk, Drizzly Grizzly, 14 maja 2022
 

 

 19 MAJA 2022  - COALS 


Do lata jeszcze kilka miesięcy, ale wiosenna trasa Coals skróci oczekiwanie. REWAL, czyli najnowsze wydawnictwo zespołu przeniesie Was na tropikalne, nieco niepokojące i tajemnicze wakacje! W swoich nostalgicznych brzmieniach przywołują klimat nocnych letnich imprez, ale nie zabraknie marzycielskiego, onirycznego klimatu charakterystycznego dla Coals. Szalona mieszanka fascynacji reggaetonowych, dusznego trapu i nieco orientalnych motywów wsparte będą onirycznymi piosenkami ze wszystkich dotychczasowych wydawnictw.
Trasa REWAL będzie wyjątkowa, a do każdego zakupionego biletu dołączamy plakat promujący trasę - tak, by powiew lata został z Wami na dłużej.
 
 


 
 
Coals to młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikowali na Youtube kilka lat temu. Coalsi mają na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves. Nagrali również wideosesję dla kultowego radia KEXP w Kex Hostel w Reykjaviku.

W 2017 roku ukazał się ich ciepło przyjęty debiut „Tamagotchi”. Płycie towarzyszyła trasa, która obejmowała kraje Beneluksu, Niemcy, Francję, Austrię, Czechy oraz Estonię.

Po „Tamagotchi” Coalsi wydali oniryczną, około rapową i nieco eksperymentalną EP-kę „Klan” (2019) napisaną wyłącznie po polsku. Na EPce gościnnie udzielili się m.in. Schafter, Bella Ćwir czy Kubi Producent.

W 2020 duet wydał drugi album długogrający „docusoap” pod szyldem wytwórni PIAS. Na krążku można znaleźć nawiązania do współczesnego alternatywnego R&B, ambientu oraz popularnego ostatnio trendu ASMR. Muzycy stosują tu również eksperymenty z obróbką wokalu. Modulacje i transformacje głosu nadają często hipnotyzujący klimat ich piosenkom. Za ten świetnie przyjęty album duet otrzymał nominacje do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku.
 
 

20 MAJA 2022 - SÓLEY 


Sóley, a właściwie Sóley Stefánsdóttir, to pochodząca z Islandii posiadaczka bajkowego, słodkiego głosu i innych talentów muzycznych, takich jak gra na fortepianie czy gitarze. To właśnie dźwięki klawiszy stały się szkieletem jej marzycielskich kompozycji w klimacie chamber/alt popu. W eterycznych utworach Islandki przez atmosferę snu przebija się miraż psychodelii – czasem kojącej, czasem niepokojącej.
Przełożona na przełom wiosny i lata trasa koncertowa będzie promować nadchodzącą płytę Sóley – „Mother Melancholia”. Recenzja: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/11/soley-mother-melancholia-22102021.html
 

Przed gwiazdą wieczoru zaprezentuje się Klaudia Daliva

 Więcej o wydarzeniu: Sóley - Drizzly Grizzly, 20.05.2022
 

25 MAJA 2022 - RITUAL HOWLS 


Ile stylistyk można łączyć w ramach jednego zespołu? Ritual Howls z Detroit z pewnością odpowiedzieliby, że wiele. Na potwierdzenie tej tezy mają cztery pełne płyty i pięć EP-ek, a każda z nich przepełniona jest mnogością gatunkową – od industrial rocka, po post-punk i gothic rock – roztaczającą obrazy jak z filmu: samotną, postapokaliptyczną podróż po pustkowiach amerykańskiej autostrady, przepełnioną pomarańczowym, blednącym blaskiem zachodzącego słońca; nocny spacer w wielkim uśpionym mieście, z deszczem dudniącym o każdą urbanizacyjną nierówność; wieczorną podróż do klubu i nieśmiałe ruchy taneczne na parkiecie skąpanym w tęczy dynamicznych świateł. 


 

Więcej o wydarzeniu: Ritual Howls - Drizzly Grizzly, 25.05.2022 

 

 

Wszystkie materiały pisemne pochodzą ze społecznościowych postów organizatorów, Drizzly Grizzly oraz Follow The Step (Coals)

BILETY na koncerty znajdziecie tutaj: BILETY oraz tu Bilety-Coals