wtorek, 12 kwietnia 2022

Finowie z ORANSSI PAZUZU na dwóch koncertach w Polsce!

Eksperymentalny metal to dla Ciebie chleb powszedni? Lubisz zanurzać się w nieoczywistych, psychodelicznych brzmieniach? Już pod koniec nasz kraj odwiedzi zespół, który o takich brzmieniach wie niemal wszystko. Finowie z Oranssi Pazuzu przyjadą do Polski na dwa koncerty w towarzystwie Deafkids i Sturle Dagsland. Zagrają 28 maja w krakowskim Kwadracie i dzień później, 29 maja w warszawskiej Proximie. Na wydarzenia zaprasza Knock Out Productions.  Co się odwlecze, to nie uciecze - tak można by rzec o tej trasie, zapowiedzianej pierwotnie na wiosnę 2021 roku. Na szczęście w końcu będzie miała szansę się odbyć !!! 


 ORANSSI PAZUZUOranssi Pazuzu to jeden z najbardziej odważnych zespołów metalowych XXI wieku, choć z korzeniami tkwiącymi głęboko w latach 70. Na płytach – szczególnie dojrzałych „Valonielu” i „Värähtelijä” – zespół zachwyca psychodelicznym, kwaśnym black metalem, który wywodzi się trochę z fińskiego lasu, a trochę z kosmosu. Na koncertach wyrywają się spod jakiejkolwiek kontroli i lecą tak daleko, że nigdy nie wiadomo, czy wylądują. Tak właśnie w maju 2017 roku, gdy zagrali w gdańskim B90 - do dziś wspominam ten koncert bardzo ciepło. 
Najnowszy album grupy ukazał się w kwietniu 2020 roku. Więcej o nim możecie poczytać pod poniższym linkiem:

Recenzja: Oranssi Pazuzu - Mestarin Kynsi  

 

DEAFKIDS

 


Wydany w 2019 roku "Metaprogramação" został wydawnictwem roku 2019 w zestawieniu prestiżowego serwisu Cvlt Nation. Płyta trafiła też do pierwszej 20 podsumowania opiniotwórczego Quietus. Deaf Kids stronią, bardzo skutecznie, od identyfikowania się z konkretnym gatunkiem. Interesuje ich eksperymentowanie z możliwie najszerszą paletą dźwięków aż do ekstremalnych granic. Są brutalni, szczerzy i fascynujący. Przede wszystkim na żywo.

Tak pisałam o tym bardzo ciekawym albumie na łamach soundrive.pl: 

Deafkids - Metaprogramacao 

a tak o współpracy Deafkids z braćmu Cavalera z Sepultury: Petbrick - Deafbrick

 


 

STURLE DAGSLAND 

Sturle Dagsland to norweski artysta ze Stavanger, który nade wszystko ukochał sobie muzykę elektroniczną. Jeśli wsłuchać się w kompozycje Norwega, można się doszukać klimatów afrykańskich, jazzu, noise'u, world music, ambientu, rocka, psychodelii, folku, alternatywy. Twórczość Sturle Dagslanda naznaczona jest totalnym szaleństwem. Gdyby okazał się synem Diamandy Galas i Merzbowa spłodzonym po sporej dawce kwasu, nie bylibyśmy zaskoczeni…


 BILETY NA KONCERTY ZNAJDZIECIE W KNOCK OUT MUSIC STORE

Warszawa: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/oranssi-pazuzu-deafkids-sturle-dagsland-2 

Kraków: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/oranssi-pazuzu-deafkids-sturle-dagsland